Окупанти визнали, що захоплений РФ «Чорноморнафтогаз» припинив експлуатацію всіх вишок у Чорному морі через атаки ЗСУ

Крим
Захоплена СПБУ «Таврида» з встановленою на неї російськими військовими РЛС «Нева» на Одеському родовищі Фото: Facebook Michael Gonchar

Окупанти визнали, що захоплене РФ підприємство «Чорноморнафтогаз» повністю припинило експлуатацію всіх родовищ, що незаконно використовуються Росією на шельфі Чорного моря, після ударів Сил оборони України по бурових платформах. У зв’язку із цим обсяг видобутку корисних копалин в окупованому Криму знизився на 28,1%.

Як повідомляє російське державне пропагандистське агентство ТАСС, про це йдеться у прогнозі соціально-економічного розвитку «Республіки Крим» на 2025 рік та на плановий період 2026 та 2027 років, проект якого у 29 жовтня був схвалений на засіданні «кримського уряду».

Як зазначається, у червні 2022 року українські військові завдали три удари по бурових платформах «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі. У зв’язку з цим, зазначає ТАСС, йшлося про зупинення роботи лише на трьох платформах «Чорноморнафтогазу», тоді як про повне припинення експлуатації родовищ раніше не повідомлялося.

«Обсяг видобутку корисних копалин зменшився на 28,1% через припинення експлуатації всіх родовищ на шельфі Чорного моря ГУП РК «Чорноморнафтогаз» з червня 2022 року», – йдеться у прогнозі.

Агентство також нагадує, що у травні 2023 року заступник гендиректора захопленого «Чорноморнафтогазу» Олег Гринь повідомляв, що через удари ЗСУ підприємство отримало в I кварталі 2023 року чистий збиток у розмірі понад 1 млрд рублів. Видобуток на морському шельфі становив 90% у загальному обсязі видобутку компанії.

Нагадаємо:

  • 20 червня 2022 року ЗСУ завдали ракетний удар по захопленим під час окупації Криму газодобувним платформам «Чорноморнафтогазу» на шельфі Чорного моря, де пізніше російські військові встановили радіолокаційні станції, які використовуються для спостереження за надводною обстановкою. Найбільш сильним був перший удар по блок-кондуктору БК-1.
  • Морський експерт, керівник моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко вказує, що на морських платформах і блок-кондукторах вкраденого росією в України підприємства «Чорноморнафтогаз» російські військові встановили засоби радіоелектронної повітряної обстановки, які охоплюють весь український сектор Чорного моря.
  • 9-10 серпня 2024 року ВМСУ у взаємодії з ГУР МОУ завдали ракетний удар по одній з морських платформ у Чорному морі, яку захопили окупанти та встановили на ній системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) з метою порушити супутникову навігацію та зробити небезпечним цивільне судноплавство. Скоріш за все мова йшла про морську стаціонарну платформу №17 (МСП-17).

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter