Кримська «суддя» Ірина Єрохіна, яка виносила вироки політвʼязням, засуджена до 12 років

Крим
Незаконний "Черноморский районный суд Республики Крым" Фото: chernomorskiy.krm

Святошинський районний суд Києва виніс вирок колишній судді Чорноморського районного суду АРК, яка після початку окупації Криму Росією порушила присягу та перейшла на службу до незаконно створеного російського судового органу. За інформацією Центру журналістських розслідувань, за державну зраду до 12 років позбавлення волі засуджено Єрохіну Ірину Валеріївну.

Вирок колишній судді був винесений 21 жовтня. 

Ірина Єрохіна була призначена на посаду судді Чорноморського районного суду Автономної Республіки Крим строком на п’ять років 3 лютого 2010 року. Навесні 2014 року вона порушила присягу судді та перейшла на службу до російських окупантів. В грудні 2014 року указом президента РФ її призначено “суддею” незаконно утвореного  «Черноморского районного суду Республіки Крим Російської Федерації».

На цій посаді Єрохіна виносила вироки громадянам України за політично вмотивованими справами. Зокрема в липні 2020 року засудила Нарімана Межмедінова до 8 років колонії за обвинуваченням в участі в діяльності «кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана».

А в серпні 2023 року присудила штраф у розмірі 30 тисяч рублів кримчанину, який в громадському транспорті висловлювався про те, що дії військовослужбовців РФ в Україні незаконні, тому що вони виконують незаконні накази своїх командирів, і що військовослужбовці РФ мають відповісти за свої воєнні злочини. 

Святошинський районний суд Києва визнав Ірину Єрохіну винною у державній зраді та засудив до 12 років позбавлення волі. Вирок оголошено заочно. Покарання колишня суддя відбуватиме з моменту фактичного затримання.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.