Колишня «міністерка» освіти Криму Наталія Гончарова отримала підозру у державній зраді

Крим
Наталія Гончарова, ексміністерка освіти та науки, молоді та спорту АРК. Фото: РИА Новости

За процесуального керівництва прокуратури АРК повідомлено про підозру у державній зраді колишній міністерці освіти, науки та спорту Автономної Республіки Крим Наталії Гончаровій. Після початку окупації Криму Росією вона пішла на співпрацю з росіянами та знищила українську систему освіти на півострові.

Наталія Гончарова обіймала посаду міністерки освіти та науки, молоді та спорту Криму з 2012 року. З весни 2014 року, з початку російської окупації, очолила незаконно створене “міністерство освіти, науки та молоді Республіки Крим”. В 2019 році вона пішла у відставку. І з того часу до сьогодні є директоркою ліцею “Кримської весни” в Сімферопольському районі. 

Як повідомили в прокуратурі АРК, на посаді “міністерки освіти” підозрювана проводила діяльність з ліквідації українських освітніх закладів на півострові та створення на їх базі окупаційних закладів, орієнтованих на стандарти освіти РФ.

“Своїми діями «міністерка» сприяла становленню та функціонуванню окупаційних освітніх закладів в Криму, а також надавала допомогу державі-агресору та її представникам в проведенні підривної діяльності проти України”, – повідомили в прокуратурі. 

Наталія Гончарова причетна до руйнування української системи освіти на тимчасово окупованому півострові. Вже в березні 2014 року вона заборонила викладання української історії в школах та заявила про перехід системи оцінки з 12-бальної на російську 5-бальну. А також зобовʼязала всіх випускників шкіл отримати російські паспорти для допуску до іспитів. Єдина у Сімферополі школа, де викладання велося українською мовою – НВК «Українська школа-гімназія» – перейшла на російську мову навчання. У кожній паралелі обіцяли залишити по одному україномовному класу. Але виявилося, що в деяких паралелях українських класів зовсім не залишилося.  До 2019 року, за час перебування Наталії Гончарової на посаді “міністерки освіти” в Криму не залишилось жодної української школи. 

Наталії Гончаровій повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 КК України – державна зрада. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо:

  • Служба безпеки України повідомила про підозру завідувачці Центру підвищення професійної майстерності педагогічних працівників в окупованому Криму Катерині Крижко. Під її керівництвом були створені спеціальні «методичні» матеріали для кримських вчителів.
  • Вчительку молодших класів з Мирного на Мелітопольщині Антоніну Марцелєву, яка запустила першу школу на ТОТ Запоріжчини за російською програмою, залякувала мешканців громади вилученням дітей з родини, в разі, якщо вони ігноруватимуть навчальний процес, та роздавала інтерв’ю на підтримку країни-агресора, заочно засудили до одного року позбавлення волі.
  • Як повідомляв ЦЖР, 64-річний Олександр Кузьомінський, учасник АТО, козацький сотник і вчитель історії з селища Горностаївка і 49-річний Олег Михайлов, ексдиректор школи села Велика Благовіщенка Каховського району Херсонщини співпрацюють з ворогом. Вони допомогли російським окупантам з незаконним відкриттям захопленої школи в сусідній Костянтинівській громаді і тероризують вчителів, примушуючи їх до колабораційної діяльності.