«Верховний суд Криму» засудив українського активіста Євгена Мельничука за «шпигунство» до 17 років ув’язнення

Крим
Євген Мельничук. Фото: zmina.info

Так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив до 17 років позбавлення волі за «шпигунство» українського активіста Євгена Мельничука, якого обвинуватили в нібито передаванні інформації про дислокацію і пересування російських військових і техніки на території півострова.

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA з посиланням на інформацію Генпрокуратури РФ.

У жовтні 2022 року Мельничук поїхав до Криму, де його затримали та арештували за обвинуваченням у «шпигунстві» (ст. 276 КК РФ).

В березні 2023 року ZMINA стало відомо, що Мельничук перебуває в сімферопольському СІЗО №2, де його систематично катували.

Засідання «Верховного суду Криму» у справі щодо Мельничука відбувалось у закритому режимі. У підсумку чоловікові присудили 17 років колонії суворого режиму.

Громадянин України Євген Мельничук народився в Севастополі, де лишився працювати після закінчення військової академії імені Нахімова.

На початку 2000-х звільнився з військової служби, оскільки критикував застарілі форми роботи в академії. Мельничук був учасником Євромайдану та Революції Гідності, відстоював українські погляди, долучався до акцій протесту. Під час подій 2014 року в Криму як волонтер повернувся до рідного міста і допомагав українським військовим.

Після двох викрадень батько шістьох дітей переїхав жити на материкову Україну в місто Ірпінь, де боровся проти незаконного вирубування лісів. За антикорупційну активність неодноразово зазнавав фізичного насильства.

Нагадаємо:

  • У червні 2024 року ФСБ затримала в окупованому Криму громадянку України Людмилу Колесникову, яка приїхала на похорон матері до Ялти. Жінку, яка з 2022 року жила в Ірландії, де мала «статус тимчасового захисту», окупанти обвинуватили у «шпигунстві» та нібито «наданні фінансової допомоги Україні за покупку цифрових поштових марок». Колесникову запроторили у СІЗО №2 Сімферополя. У неї немає захисника, а сама вона не може захищати себе із СІЗО.