РФ незаконно утримує за ґратами щонайменше 220 громадян України з окупованого Криму – Ольга Скрипник

Крим
Ольга Скрипник, координаторка Кримської правозахисної групи. Фото: investigator.org.ua

Наразі щонайменше 220 громадян України з тимчасово окупованого Криму незаконно перебувають за ґратами. Переважно їх утримують у СІЗО Сімферополя і в колоніях на території РФ. Цивільні полонені потерпають від тортур і ненадання медичної допомоги.

Про це в інтервʼю Центру журналістських розслідувань повідомила Ольга Скрипник, координаторка Кримської правозахисної групи (КПГ).

Кримська правозахисна група також ідентифікувала 86 викрадених росіянами мешканців нових окупованих територій півдня України, які пройшли через СІЗО Сімферополя. В першу чергу це мешканці ТОТ Херсонщини. За словами правозахисниці, всі вони пройшли через кілька кіл тортур – починаючи з затримання військовими РФ, і до утримання в нелюдських умовах у місцях позбавлення волі.

«Зараз велика кількість людей потребують термінової медичної допомоги, без неї вони можуть загинути найближчим часом. Ми не бачимо бодай якогось руху назустріч з боку РФ. Жоден з її органів не зробив і кроку, щоб допомогти повернути цих людей» – повідомила Ольга Скрипник.

За її оцінкою, повномасштабна війна в Україні зробила наочною страшну кризу в сфері прав людей. В першу чергу, кризу міжнародних організацій – Міжнародного Комітету Червоного Хреста, інституції ООН, ОБСЄ.

«Нещодавно представник Координаційного штабу, представник ГУР, сказав, що серед повернених тіл 88-ми наших загиблих були і підтверджені Червоним Хрестом. Вони теж померли від тортур, від ненадання медичної допомоги. Тому МКЧХ точно не виконує свій мандат і це ставить питання про подальше існування цієї організації» – вважає Ольга Скрипник.

Натомість правозахисниця відмітила позитивну роботу Міжнародної незалежної комісії щодо розслідування злочинів в Україні, яка була створена внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Цього року комісія опублікувала звіт, в якому підтвердила системну і масштабну практику тортур щодо цивільних, що є спрямованим воєнним злочином Російської Федерації.

«Це те, що правозахисники доводили з 2014 року, що тортури не є випадковими, це політика Російської Федерації, особливо щодо цивільних мешканців і на нових окупованих територіях, і на раніше окупованих. Це вибивання зізнань, це залякування місцевого населення, це придушення будь-якого спротиву» – повідомила координаторка КПГ.

Читайте повну версію інтерв’ю: Ольга Скрипник: Війна виявила страшну кризу ООН, ОБСЄ, Комітету Червоного хреста