«Севастопольський міський суд» виніс вирок Оксані Сенеджук, головній спеціалістці Науково-дослідного та проєктного інституту містобудування, архітектури, вишукувань і середовища за «державну зраду». Її «засудили» до 15 років колонії через те, що вона нібито «фотографувала кораблі Чорноморського флоту РФ та передавала фото українській розвідці».
Про це повідомила Генпрокуратура РФ.
58-річна Оксана Сенеджук – філологиня за освітою, працювала до окупації у Севастопольській міській державній адміністрації. Має відзнаки за свою роботу до 2014 року. Активно підтримувала і брала участь у Євромайдані, – пише Кримська правозахисна група.
Рідні Оксани Сенеджук повідомили правозахисників, що окупанти почали переслідувати її у 2022 році через відкриту проукраїнську позицію та висловлювання проти війни. Її декілька разів викликали на допити. 14 серпня 2024 року у неї вдома в Севастополі ФСБ провела обшук. Після затримання Оксану Сенеджук запроторили до ІТТ, а потім до СІЗО-1 у Сімферополі, де вона знаходилася після обрання запобіжного заходу: 15 серпня «Ленінський райсуд» Севастополя виніс рішення про взяття під варту.
Росіяни стверджують, що Оксана Сенеджук нібито була завербована агентом українських спецслужб, який до анексії Криму працював в адміністрації Нахімовського району Севастополя.
«У 2015 році чоловік переїхав на постійне місце проживання в Україну, але продовжив підтримувати стосунки із Сенеджуком. За його вказівкою у березні 2023 року Сенеджук проводила спостереження, фотографування та передавала українській розвідці відомості про дислокацію кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації», – заявляє Генпрокуратура РФ.
«Суд» визнав Сенеджук винною та призначив їй 15 років колонії загального режиму. Він також засудив її до обмеження волі на рік та штрафу у 200 тисяч рублів.
ЦЖР опублікував цикл матеріалів «Як ФСБ ліпить терористів зі звичайних людей». Це цивільні мешканці Мелітополя, Запоріжжя, Херсона і Генічеська, яких утримують у СІЗО Сімферополя і в Лефортово у Москві. Їх викрали на окупованих територіях півдня, жорстоко катували, добиваючись зізнання у підготовці або й здійсненні терористичного акту, а потім передали слідчим ФСБ у Криму та Росії, які й запустили цілий конвеєр фальсифікованих справ про міжнародний тероризм.
Про кількох із них чтайте в матеріалі «Павло Запорожець, Сергій Лисенко, Олександр Бабич. Як ФСБ ліпить «терористів» зі звичайних людей».
Також читайте розповідь про мелітопольця Ярослава Жука.
Про те, як ФСБ фальсифікує «справу» проти екскомандира корабля «Славутич» Олексія Кисельова читайте в нашому матеріалі.
Нагадаємо:
- 18 жовтня Федеральна служба безпеки РФ повідомила про затримання в тимчасово окупованому Криму громадянки України 2001 року народження, яку нібито підозрюють у «передачі українським спецслужбам дані щодо розташування російських військ у Херсонській області».
- Незаконно створений російськими окупантами «Херсонський обласний суд» виніс вирок громадянці України Ірині Горобцовій. Зі нібито «шпіонаж» її засуджено до 10 з половиною років позбавлення волі.