Плями мазуту, що витік з двох російських танкерів класу «Волгонефть», які через кораблетрощу затонули 15 грудня в Керченській протоці, досягли Південного берега окупованого Криму та зафіксовано у курортних містах – Феодосії, Алушті та Судаку. Через забруднення берегової лінії «влада» Севастополя оголосила режим надзвичайної ситуації регіонального значення.
Про подальше поширення мазуту у Чорному морі повідомляє видання «Агентство» з посиланням на еколога Георгія Каваносяна.
Він зазначив, що на супутникових знімках, зроблених 4 січня, видно, що плівка мазуту з’явилася біля узбережжя Феодосії, Алушти і Судака.
Видна плівка мазуту на поверхні моря біля Феодосії і у мису Такіль (схід півострова, на південь від Керчі). Також забруднення видно на великій ділянці від селища Партеніт до Судака (всередині цієї ділянки знаходиться Алушта).
За словами Каваносяна, опубліковані супутникові знімки добре показують лише поверхневе забруднення. Чи є мазут у районі цих курортів і на глибині – не зрозуміло. Мазут марки М100, який витік із танкерів, при зимових температурах застигає та тоне. Спливати він почне вже влітку, коли температура досягне 25 градусів. До такої температури влітку Чорне море прогрівається на глибині 15-20 метрів.
4 січня так званий «губернатор» Севастополя Міхаіл Развожаєв оголосив у місті режим надзвичайної ситуації регіонального значення. Він стверджує, що масового забруднення берегової лінії у Севастополі нібито немає, але сліди мазуту виявляються у різних місцях.
Про масштаби забруднення, яке може загрожувати Південному березі Криму, свідчить заява Розвожаєва, яку він зробив вже у неділю, 5 січня. Він повідомив, що на пляжах міста зібрали близько 18 тонн забрудненого мазутом ґрунту. Севастополь – це найзахідніша частина південного узбережжя Криму.
Як повідомляє Telegram-канал «Кримський вітер», на пляжі в Орловці під Севастополем волонтери зібрали десятки мішків мазуту, але їх ніхто не вивозить.
Нагадаємо:
- 15 грудня 2024 року у Керченській протоці, де вирує шторм, зазнали аварії російські танкери «Волгонефть-212» (IMO 7024976, MMSI 273333930) та «Волгонефть-239» (IMO 9353802, MMSI: 273354600) на борту яких перебувають 13 та 14 членів екіпажу відповідно. На борту суден знаходяться нафтопродукти. З затонулого судна «Волгонефть 212» евакуювали всіх 13 моряків, один з яких загинув.
- З танкерів в море вилилося до 8 тисяч тонн мазуту, утворивши гігантську масляну пляму. Судна перевозили продукцію для компанії «Роснефть».
- Про перші наслідки екологічної катастрофи для екосистеми Чорного та Азовського морів читайте в матеріалі ЦЖР: «Мазутні курорти. Як російська жадібність та безкарність вбиває живу природу».