Суд у російському Ростові засудив мешканця Ялти до 24 років ув’язнення нібито за «замах» на екснардепа Царьова у Криму

Крим
Олег і Лариса Царьови Фото: Twitter Олег Царев

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив мешканця Ялти до 24 років ув’язнення нібито за “замах” на колишнього народного депутата України Олега Царьова, який втік до окупованого Криму.

Як запевняє сторона обвинувачення, “засуджений за завданням СБУ стежив за Царьовим і облаштував схованку зі зброєю, яку потім використовували під час замаху”. Під час обшуку у ялтинця нібито знайшли саморобний вибуховий пристрій, пише Крим.Реалії.

Російський суд визнав чоловіка винним за статтями про держзраду, тероризм, посягання на життя громадського діяча та незаконний обіг вибухових речовин.

27 жовтня 2023 року окупанти повідомляли, що на екснардепа та зрадника України Олега Царьова нібито напали у тимчасово окупованій Ялті. Він перебував у лікарні у важкому стані.

Пізніше підозрюваного в замаху на Царьова 46-річного жителя Ялти заарештували на два місяці.

Колишнього народного депутата України Олега Царьова суд визнав винним визнано винним у фінансуванні збройної агресії Росії та засудив до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна на 460 млн гривень. Йдеться про квартиру у центральній частині Дніпра, земельну ділянку на Київщині, а також два майнові комплекси в окупованому Криму. Зокрема, йдеться про санаторій “Кірова” та музей “Садиба княгині Барятинської”, де наразі проживає Царьов.

Як писав ЦЖР в матеріалі Прощай, море. Як «СВО» вбила курортний сезон у Криму, Олег Царьов, ексдепутат ВРУ, колишній спікер «парламенту Новоросії», досяг успіху у справі оздоровлення російських громадян. Він разом із дружиною та матір’ю став курортним магнатом у Криму, отримавши від кримської «влади» щедрий подарунок у вигляді кількох вкрадених здравниць.

Санаторій «Кирова» в окупованій Ялті Фото: sozvezdie-tour.ru

Один із санаторіїв Царьова – імені Кірова у Ялті. З березня 2023 р. санаторій уклав 5 контрактів з відділеннями соціального фонду Росії в Ростовській, Пензенській, Ульянівській областях на суму понад 9 млн. рублів.

На компенсацію зниження турпотоку до Криму уряд РФ обіцяє направити 2,7 млрд рублів. Ці гроші поділять на 3,5 тисячі закладів та підприємців, які працюють у туристичному секторі. Їм виплатять 4 МРОТ (мінімальний обсяг оплати праці – 16 242 крб.) на кожного співробітника, тобто, 64 968 тис. руб. (приблизно 800 доларів) за сезон. На думку влади, це допоможе підприємствам тургалузі зберегти персонал. Проте підприємці кажуть – ані фінансовий, ані кадровий голод, з яким зіткнулися навіть великі готелі Криму, ці виплати не вгамують.