Суд у Лондоні призначив 40 місяців в’язниці «ексгубернатору» Севастополя Овсянникову за обхід санкцій Великої Британії і відмивання грошей

Крим
Дмитрій Овсянніков. Фото: ТАСС

Суд у Лондоні визнав так званого «губернатор» окупованого Севастополя у 2017-2019 роках Дмитрія Овсяннікова винним у порушенні накладених на нього у 2019 році санкцій Великої Британії, які були запроваджені після незаконної окупації Криму Росією у 2014 році. Його засудили до 40 місяців позбавлення волі за обхід британських санкцій і відмивання грошей.

Про це повідомляє Financial Times.

Королівський суд Саутворку в Лондоні засудив Овсяннікова, затриманого у січні 2024 року, за шістьма пунктами звинувачень у порушенні санкцій і двома пунктами звинувачень у відмиванні грошей.

Призначеного Путіним “губернатора” Севастополя засудили до 40 місяців позбавлення волі, але з них вирахують 217 днів, протягом яких він носив електронний браслет в очікуванні вироку.

Брата Овсяннікова, 47-річного Алексєя, також визнали винним за двома пунктами звинувачення в обході санкцій і засудили до 15 місяців умовно – тобто він не буде відбувати покарання у в’язниці, якщо не вчинить нового злочину.

У справі також фігурувала дружина колишнього “губернатора” Севастополя Катерина Овсяннікова, але її виправдали за всіма пунктами звинувачень у порушенні санкцій.

Цей суд став першим випадком переслідування згідно із новим санкційним законодавством Великої Британії, спрямованим проти Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.

20 листопада 2017 року Дмитрій Овсянніков потрапив під санкції Європейського Союзу за дії, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Згодом санкції проти нього запровадила й Україна.

Після кількох років «губернаторства» Овсянніков попросив «звільнити» його «за власним бажанням». Потім він став заступником міністра промисловості РФ, але після адміністративного протоколу про дрібне хуліганство, складеного в аеропорту в квітні 2020 року, його виключили з правлячої партії «Единая Россия», а через два тижні звільнили з міністерства.

У 2022 році Європейський суд анулював рішення Ради ЄС про подовження санкцій щодо Овсяннікова. Суд постановив, що для продовження санкцій потрібні переконливі докази наявності зв’язків Овсяннікова з керівництвом РФ і дестабілізуючого впливу на Україну після звільнення з займаних посад.