Чубаров: Україна має зберігати категоричне неприйняття будь-яких територіальних поступок, лише вона та кримські татари можуть вирішувати долю Криму

Крим
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. Фото: Youtube Голос Америки Українською

Україна має зберігати категоричне неприйняття будь-яких, навіть гіпотетичних, пропозицій про територіальні поступки в обмін на мир. Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід’ємною частиною України. Відповідно, ніхто й за жодних обставин не може вирішувати долю Криму, окрім Української держави та кримських татар.

Про це голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров написав у Facebook.

Він зазначив, що у лютому 2025 року в Ер-Ріяді (ОАЕ) під час зустрічі між представниками США та Росії Москва виклала на стіл всі вимоги, що ведуть до фактичної капітуляції України.

«Сказати, що американська сторона була приголомшена «хотєлками» Кремля, це нічого не сказати. Тут були всі вимоги, які раніше озвучувалися Путіним: і денацифікація, і демілітаризація, і не вступ України до НАТО і, зрозуміло, міжнародне визнання російськими всіх окупованих українських земель, включаючи Крим», – зазначив голова Меджлісу.

На його думку, Трамп та його оточення опинилися у пастці, в яку потрапили виключно зі своєї вини, зважаючи на «потік доброзичливих меседжів у бік Путіна та Росії, які ними озвучувалися ще задовго до початку переговорів».

«Тепер, як мені здається, тут я переходжу вже до припущень, адміністрація Трампа тестує керівництво та політикум України, організовуючи різні вкидання на тему територіальних поступок з боку України без яких, мовляв, неможливо буде завершити російсько-українську війну та досягти стійкого миру. Відповідно, з боку України має зберігатися категоричне неприйняття будь-яких, навіть гіпотетичних, пропозицій про територіальні поступки України в обмін на мир. Бо зрозуміло, що в такому разі не буде ні миру, ні майбутнього Української держави», – наголосив Чубаров.

Він вважає, що оскільки такі провокації продовжуватимуться, українській владі та політикам слід давати жорстку відсіч у кожному випадку, коли за ними стоятимуть реальні політики.

«Тут доцільно сказати, що Меджліс кримськотатарського народу виходить з неприйнятності як варіанта щодо визнання де-факту контролю Росії над Кримом, так і, тим більше, варіанта міжнародного визнання російського статусу Криму. Наша позиція, яка цілком спирається на міжнародне право та абсолютно відповідає національному законодавству України, полягає в наступному: Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід’ємною частиною України. Відповідно, ніхто й за жодних обставин не може вирішувати долю Криму, окрім Української держави та кримськотатарського народу», – заявив голова Меджлісу.

Нагадаємо:

  • 18 лютого делегації США та Росії провели в Саудівській Аравії перші переговори щодо війни в Україні та двосторонніх відносин Вашингтона й Москви. За підсумками зустрічі сторони, зокрема, домовились «встановити механізм консультацій для усунення подразників у двосторонніх відносинах для нормалізації роботи дипломатичних представництв», «призначити команди, щоб розпочати роботу над якнайшвидшим припиненням конфлікту в Україні у спосіб, який є тривалим, стійким і прийнятним для всіх сторін», а також «закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять взаємний геополітичний інтерес, а також історичних економічних та інвестиційних можливостей, які виникнуть після успішного завершення конфлікту в Україні».
  • 19 квітня 2025 року агентство Bloomberg, посилаючись на власні джерела, повідомило, що США готові визнати контроль Росії над Кримом в рамках мирної угоди між Україною та РФ.