За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру у колабораційній діяльності трьом окупаційним «суддям» з тимчасово окупованого Криму, які «узаконюють» окупаційну політику РФ та призначають незаконні покарання кримчанам. За даними ЦЖР, йдеться про Дар’ю Борисенко, Наталію Кондрак та Ірину Блейз.
Про це повідомляють прокуратура АР Крим та м. Севастополя та Головне управління СБУ в АР Крим.
«За даними слідства, у 2022 році одна з фігуранток добровільно обійняла посаду судді так званого «арбітражного суду Республіки Крим». Дві інші – посади судді та заступниці голови окупаційного «Севастопольського міського суду» у 2023 і 2024 році відповідно», – інформує Главк СБУ.
Зловмисниці систематично порушували вимоги українського та міжнародного гуманітарного права, ухвалюючи судові рішення від імені РФ.
«На своїх посадах підозрювані продовжують здійснювати «правосуддя» від імені та в інтересах держави-агресора, сприяючи тим самим функціонуванню окупаційної судової системи в Криму», – повідомляє прокуратура автономії.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч.7 ст.111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Підозрюваним загрожує до 15 років позбавлення волі.
Оскільки ворожі поплічники перебувають на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.
Прокуратура та Главк СБУ не називають імен підозрюваних. За даними Центру журналістських розслідувань, мова йде про Борисенко Дар’ю Михайловну, яка зараз обіймає посаду «судді Арбітражного суду Республіки Крим». Також підозру отримали Кондрак Наталія Йосипівна, яка обіймає посаду «заступниці голови Севастопольского міського суду» та Блейз Ірина Геннадіївна, яка обіймає посаду «судді Севастопольского міського суду».
Нагадаємо:
- У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
- 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
- У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
- 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.