Окупанти хочуть посилити покарання кримчанці Свєтлішиній, яку засудили за співпрацю з «Жовтою стрічкою»

Крим
Затримання Ксенії Свєтлішиної російськими силовиками в окупованомиу Криму. Фото: crimean-process.org

Верховний суд РФ направив на перегляд справу кримчанки Ксенії Свєтлішиної, яка була обвинувачена у співпраці з українським рухом опору «Жовта стрічка». Раніше «Севастопольський міський суд» засудив кримчанку до п’яти років та трьох місяців колонії. Тепер Свєтлішиній хочуть інкримінувати тяжчий злочин – державну зраду, що загрожує їй покаранням до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомляє ініціатива «Кримський процес».

Як зазначається, 8 липня у російському Верховному суді відбувся розгляд касаційної скарги на вирок «Севастопольського міського суду» щодо Ксенії Свєтлішиної, яку за співпрацю з «Жовтою стрічкою» обвинуватили у вандалізмі та «конфіденційній «співпраці з іноземною організацією», засудивши до п’яти років і трьох місяців колонії.

Касацію було розглянуто колегією суддів за участю колишнього голови Ради суддів РФ Алєксандра Чєрвоткіна. Засідання з невстановлених причин було оголошено у закритому режимі.

Згідно з неофіційними відомостями, які отримав «Кримський процес» із двох джерел, російський Верховний суд визначив повернути справу Свєтлішиної на новий розгляд до першої інстанції «оскільки фактичні обставини свідчать про наявність підстав для кваліфікації дій як тяжчого злочину».

Як наголосили експерти «Кримського процесу» – це не перший випадок, коли російські судді розцінюють, статтю 275.1 «Співпраця на конфіденційній основі з іноземною державою, міжнародною чи іноземною організацією» недостатньою і наполягає на перекваліфікації на ст.275 «Державна зрада» КК РФ, покарання за якою втричі вище.

Раніше у «Верховному суді Криму» таким чином було повернено обвинувачу дві кримінальні справи з вимогою переглянути обвинувачення у бік більш тяжкого злочину. Проте, у кримській практиці кейс Свєтлішиної перший прецедент, коли справу повертають для посилення покарання з касаційної інстанції.

Нагадаємо:

  • Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що за останній рік переслідування жінок в окупованому Криму посилились. Серед них – журналістки та активістки, учасниці протестів проти російської окупації. На півострові також утримуються жінки, викрадені із Херсонської та Запорізької областей. У списках політв’язнів уже щонайменше 20 жінок.