Генеральний прокурор Юрій Луценко має намір зрушити з місця процес повернення в державну власність Чорноморського суднобудівного заводу та “Миколаївського суднобудівного заводу” Океан “.
Про це він заявив на прес-конференції 4 вересня, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на “Економічну правду”.
“Я ставлю собі планку: принаймні в перших інстанціях завершити процес повернення державі Чорноморського суднобудівного заводу та заводу” Океан “. Ці дві справи сильно затягнулися, і я розумію, що їх рішення залежить більшою мірою від центральних органів в Києві”, – сказав він.
Луценко також наголосив на необхідності перевірок використання бюджетних коштів та комунального майна.
5 квітня Генпрокуратура оголосила в розшук групу осіб, підозрюваних в доведенні “Миколаївського суднобудівного заводу” Океан “до банкрутства і нанесенні йому збитків на 1,5 млрд грн.
Одному з арбітражних керуючих і двом керівникам компаній, причетних до незаконного заволодіння майном суднозаводу, оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб).
“Миколаївський суднобудівний завод” Океан “спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.
У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом “НСЗ” Океан “за клопотанням близькою, за деякими даними, до власника” Смарт-груп “Вадима Новинського” Консалтинг-Гамма “.
9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно “НСЗ Океан” і передав його на відповідальне зберігання директору “Океан-Судноремонт”, президенту НСЗ “Океан” в 2010-2011 рр. Леоніду Шумило. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.
ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило “Балаклавське рудоуправління”, яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. Провадження у справі про банкрутство було порушено Госпсудом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.
Луценка 13 липня 2017 року на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив, що Печерський райсуд Києва ухвалою від 21 червня заарештував 99,87% акцій “ЧСЗ” і 21 об’єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і с.Коблево Миколаївській області.
У “Смарт-холдингу” розцінили заяву генпрокурора про арешт акцій ЧСЗ і початку досудового розслідування як тиск на компанію і її акціонера Новинського.