У США оприлюднили законопроект про нові санкції проти Росії, яким пропонується ввести обмеження на російський фінансовий сектор, включаючи заборону на доларові розрахунки для державних банків РФ.
Повний текст законопроекту S.3336 – «Про посилення НАТО, боротьби з міжнародною кіберзлочинністю і додаткові санкції на Російську Федерацію» (DASKA) опублікований на сайті Конгресу США, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Автори документа сенатори Ліндсі Грем, Роберт Менендес, Корі Гарднер, Бен Кардін, Джон Маккейн і Джин Шахін пропонують ввести санкції проти російських державних банків і нових випусків держборгу РФ.
У разі прийняття законопроекту резидентам США буде заборонено брати участь в операціях з новим держборгом РФ, випущеним через 180 днів після вступу закону в силу. Санкції будуть поширюватися на усі державні облігації, а також похідні фінансові інструменти з терміном обігу понад 14 днів.
Також пропонується ввести заборону на операції і заморозити власність в США «одного або декількох фінансових інститутів». У списку вказані, зокрема, російські банки «Внешэкономбанк», «Сбербанк», ВТБ, Газпромбанк, Россельхозбанк і Промсвязьбанк, а також Банк Москви.
Російські держбанки перебувають під секторальними санкціями США з 2014 року, але ці обмежувальні заходи забороняють тільки залучення нового боргового та акціонерного фінансування в США. Новий законопроект передбачає неможливість для перерахованих банків стандартних доларових розрахунків через кореспондентські рахунки в банках США.
Також в документі передбачається внесення поправок, які посилять контроль за структурою власності в разі придбання росіянами нерухомості в США. Американські страховики, що спеціалізуються на титульному страхуванні, повинні будуть передавати інформацію про бенефіціарів компаній, які купують дорогу житлову нерухомість в країні.

Сенатори США Джон Маккейн и Ліндсі Грем Фото: AP
Як повідомлялося, 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон H.R.3364 «Акт щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій» (CAATSA).
В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями. Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».
26 січня 2018 року США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.
2 березня 2018 року Дональд Трамп продовжив ще на рік дію указу президента США від 2014 року, відповідно до якого були введені санкції щодо Росії через анексію Криму та агресію на Донбасі.
6 квітня США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.
11 червня Мінфін США ввів санкції проти трьох росіян, трьох російських компаній і двох пов’язаних з ними структур, які базуються за кордоном РФ через кібератаки відповідно до закону CAATSA.
30 липня президент Дональд Трамп заявив, що санкції США проти РФ збережуться в тому вигляді, в якому вони існують зараз.
2 серпня група сенаторів Конгресу США, як від республіканців, так і від демократів, запропонувала законопроект, який передбачає посилення санкцій проти Росії за спроби втручання у американські вибори, а також за дії в Сирії та Україні.