Вбивство саудівського журналіста записали його годинник Apple Watch – турецькі ЗМІ

Влада

Годинник Apple Watch, який був на руці саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, записав момент його вбивства в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Про це повідомляє турецьке видання Sabah, передає Центр журналістських розслідувань.

Про наявність записів турецькі владі розповіла наречена Хашкаджі Хатидже Дженгіз. Вона провела журналіста і чекала його біля входу в консульство.

«Apple Watch записали голоси. Перед тим, як відправитися в консульство Саудівської Аравії Хашкаджи залишив мені свій телефон», – розповіла вона.

Аудіозаписи, які Apple Watch зробили в ході спілкування журналіста з представниками установи, згодом автоматично були переправлені на смартфон Хашкаджі, а пізніше були збережені в його акаунті в хмарному сховищі Apple iCloud.

Всі вони, згідно з інформацією видання, свідчать про те, що в консульстві саудівський журналіст був допитаний, підданий тортурам, а потім – убитий.

Однак повідомляється, що на телефоні і в iCloud збереглися не всі аудіофайли.

Виявивши після смерті Хашкаджі, що Apple Watch вели диктофонний запис, люди, які розмовляли з журналістом, спробували розблокувати годинник за допомогою пароля.

Згодом зробити це їм вдалося за допомогою відбитка пальця Хашкаджі. Саудівська розвідка нібито змогла видалити деякі файли, але не всі – частина з них вже була збережена на iCloud.

Також файли, записані розумним годинником, виявили на смартфоні, який був у нареченої журналіста.

Раніше The Washington Post повідомила, що турецький уряд проінформував офіційні особи США, що у нього є аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашкаджі убили у консульстві.

Джамаль Хашкаджі має давні зв’язки з королівською родиною Саудівської Аравії, проте він є критиком нинішнього саудівського уряду і наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана.

Існування таких доказів може пояснити, чому Анкара так швидко звинуватила Саудівську Аравію у вбивстві Хашкаджі. Але офіційні особи Туреччини побоюються оприлюднювати записи, боячись розкриття того, як турки стежать за іноземними організаціями в своїй країні, сказали джерела.