Рада Європейського союзу прийняла 12 пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії. В офіційному журналі ЄС опубліковано список осіб, на які поширилися обмежувальні заходи. Серед них четверо фігурантів розслідувань Центру журналістських розслідувань. Проте, інформація про діяльність цих осіб у зв’язку з агресією РФ проти України неповна і застаріла. Отже, оновимо її відповідно до розслідувань ЦЖР.
В новому пакеті санкцій є племінницею президента РФ Володимира Путіна – Ганна Путіна-Цивільєва, дочка його двоюрідного брата Євгена Путіна, і дружина Сергія Цивільєва, губернатора Кемеровської області.
У розслідування ЦЖР у 2022 році вона потрапила в іншій іпостасі – як співвласник компанії “Колмар”, яка володіє шахтами в Якутії, яка вербувала і вивозила для роботи на них українських громадян з окупованих територій Сходу.
У вересні 2021 року компанія “Колмар”, яка видобуває вугілля в Нерюнгринському улусі, повідомляла, що організовано вивезла з Донбасу дві тисячі гірників разом з їхніми родинами. За версією розслідувального проекту “Агентство”, виведені доходи із шахт у Якутії та на Кузбасі, які контролюють Цивільов, отримує сам Володимир Путін.
У квітні 2023 року“вугільна принцеса” Ганна Цивільєва очолила створений дядьком-президентом фонд “Захисники Вітчизни”. Право на підтримку Фонду буде звільнено з військової служби учасників російської агресії проти України та колишніх учасників незаконних збройних формувань з ТОТ Донецької та Луганської областей, а також членів сімей загиблих окупантів та колаборантів. У червні уряд РФ виділив 1,314 мільярда рублів на перший етап діяльності фонду (червень-серпень 2023).
У список санкцій включать і кримський добровольчий підрозділ “Конвой”, який очолює багаторічний партнер Євгена Пригожина – Костянтин Пікалов з позивним “Мазай”.
Як виявив ЦЖР, “Конвой” легалізований як загін резервістів БАРС-30 “Лівадія” і був створений з ініціативи гауляйтера Криму Сергія Аксьонова. А ось фінансують його брати Ротенберги через рахунки вкраденого та незаконно привласненого санаторію “Ай-Петрі”. span>
Щодо Пікалова у 2023 році було введено санкції ЄС, однак вони стосувалися його як одного з лідерів ППК Вагнера, який відповідав за оперативну діяльність в Африці. Його звинувачують у підбурюванні до вбивства трьох російських журналістів у ЦАР у липні 2018 року та вказують на серйозні порушення прав людини, вчинені Групою Вагнера.
Також до списку санкцій включено ще сім російських приватно-державних військових компаній найманців, які беруть участь у війні проти України: московський «Редут», «Андріївський хрест», «Факел» та «Потік» і складаються «переважно із співробітників «Газпрому» та групи RSB.
Також до списку санкцій включено ще сім російських приватно-державних військових компаній найманців, які беруть участь у війні проти України: московський «Редут», «Андріївський хрест», «Факел» та «Потік» і складаються «переважно із співробітників «Газпрому» та групи RSB.
Санкції торкнулися і технічного центру так званої “ударної добровольчої бригади” “Царські вовки”. Діяльність цього збройного формування докладно розслідував Центр журналістських розслідувань. Назвою “Царські вовки” об’єднано науково-технічний центр, де випробовують у бойових умовах нове озброєння приватних розробників, чотири загони БАРС, що воюють на запорізькому напрямку, та навчальні центри для операторів безпілотників. Все це об’єднав в одному проекті Дмитро Рогозін, колишній чиновник та голова Роскосмосу, а тепер – сенатор від окупованої частини Запорізької області. Його син – Олексій Рогозін – є радником центру.
Також санкції введено і проти фігуранта розслідувань ЦЗР Серафима Іванова, соратника головного пропагандиста окупованого півдня Олександра Малькевича та члена молодіжки Санкт-Петербурзької “Волонтерської роти “Бойового братства”. Про нього ми розповідали як про кремлівський грантоїд, який спеціалізується на мілітарнізації дітей. Серафим Іванов очолює штаб «Юнармії» в окупованій частині Херсонщини, де дітей готують до служби у Збройних силах.
Нагадаємо:
- Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу було введено у грудні 2014 року. З того часу вони були значно посилені і тривають ЄС кожні півроку.
- 22 червня 2023 року уряди країн Європейського Союзу затвердили новий, одинадцятий пакет санкцій проти Росії. Новий санкційний пакет забороняє транзит через Росію розширений список товарів та технологій, які можуть допомогти російському військовому сектору чи сектору безпеки. Також заборонено доступ до портів ЄС для суден, які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо є підстави підозрювати, що вантаж був російським походженням.