Запорізький Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти, встановив долі 95 людей, з якими був втрачений звʼязок через війну

Влада
Фото: Відділ комунікації ГУНП в Запорізькій області

Менше ніж за місяць створений у Запоріжжі Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, встановив 95 людей, які вважалися безвісти зниклими через події війни, з них 28 – особи, які перебувають у полоні.

Про це під час онлайн-конференції «IPC-Південь» повідомила начальниця відділу комунікації ГУНП в Запорізькій області Анна Ткаченко.

«Наразі втрачено зв’язок з 2336 людьми на території Запорізької області. За неповний місяць роботи підрозділу ми отримали 322 телефонних дзвінка і 167 повідомлень від родичів зниклих. Встановлено 95 осіб з числа безвісти зниклих, серед них 28 осіб, які перебувають у полоні», – розповіла речниця поліції Запоріжжя.

Правоохоронці нагадують: якщо втрачено зв’язок з рідними та близькими людьми, які перебували на тимчасово окупованих територіях або беруть участь у захисті нашої держави, за консультацією та координацією подальших дій можна звернутись до Центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за телефоном: +38 095-450-41-86 (наявні месенджери WhatsApp, Telegram, Viber, Signal).

Щоб спростити процедуру встановлення і отримання інформації для родичів зниклих Запорізьким главком Нацполіції було створено Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. У центрі працюють понад 40 співробітників – слідчі, оперативники, регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також криміналістична лабораторія для швидкісного встановлення ДНК-профілю людини.

Раніше Центр журналістських розслідувань повідомляв, що Мінреінтеграції переспрямувало діяльність ДП «Реінтеграція та відновлення» на роботу колцентрів з пошуку зниклих безвісті та розшуку, передачі та репатріації тіл та рештків осіб, загиблих у зв’язку зі збройною агресією проти України. На діяльність ДП у 2023 році виділено майже 108 мільйонів гривень.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter