Оновлення облікових даних військовозобов’язаних з допомогою мобільного додатку Резерв+ є достатнім для виконання діючих вимог закону про мобілізацію. При цьому актуалізація облікових даних не звільняє військовозобов’язаних від дотримання правил військового обліку.
Про це йдеться у відповіді заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко на звернення народного депутата з фракціїї «Слуга народу» Олександра Федієнка.
Нардеп нагадав, що з дня набуття чинності нового закону про мобілізацію (від 18 травня 2024 року) усі військовозобов’язані особи впродовж 60 діб мають оновити свої облікові дані. Вони мали уточнити особисту інформацію до 16 липня.
Ті, хто не оновив свої персональні дані, будуть притягуватися до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі 17 тисяч гривень, зазначив Федієнко.
«Враховуючи численні звернення від громадян України, яких хвилює питання, чи оновлення особистої інформації з допомогою мобільного додатку Резерв+ є достатнім кроком, щоб надалі працівники поліції чи ТЦК та СП не застосовували штрафи до таких громадян? Та чи оновлення облікових даних з допомогою мобільного додатку Резерв+ є достатнім для виконання діючих вимог Законів України?», – задав питання депутат.
Федієнко опублікував надану йому відповідь від заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко щодо оновлення облікових даних за допомогою мобільного застосунку «Резерв+».
Як зазначила заступниця міністра, згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов’язані зобов’язані уточнити свої облікові дані через Центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Вона вказала, що військовозобов’язані мають уточнити: адресу проживання, контактний номер телефону та адресу електронної пошти (за наявності).
«Уточнення облікових даних через мобільний застосунок «Резерв+» є достатнім для виконання обов’язку, передбаченого законом», – наголосила Черногоренко.
Водночас вона додала, що уточнення облікових даних не звільняє військовозобов’язаних від дотримання правил військового обліку.
Нагадаємо:
- 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
- Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
- 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.