Ігор Сунцов, біглий екскерівник Харківського авіапідприємства, засуджений до восьми років тюрми за колабораційну діяльність

Влада
Ігор Сунцов, колаборант. Фото: окупаційні ЗМІ

Колишній заступник гендиректора ДП «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство« Ігор Сунцов підозрювався у розтраті державних коштів і втік від правосуддя в Росію. У 2022 році він сплив на окупованій частині Запоріжчини, де отримав посаду заступника гауляйтера Євгена Балицького. Комунарський районний суд м. Запоріжжя заочно засудив Сунцова до восьми років позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень

Ігор Петрович Сунцов, колишній перший заступник гендиректора «Харківського державного авіаційного виробничого підприємства» (ХАЗ), що входить до структури  Укроборонпрому, з’явився на Запоріжчині після окупації регіону Росією.

У травні 2022 року він став «заступником голови з питань інфраструктури» окупаційної адміністрації у Запорізькій області. Фактично ті ж обов’язки Сунцов виконує і дотепер, будучи заступником голови окупаційного «уряду» з розвитку інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу. 

В матеріалах суду вказано, що Сунцов  «домовився з окупаційними військами РФ про силове забезпечення йому умов для керівництва Запорізькою областю, в тому числі, за рахунок збройного примушування органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств». У вересні 2022 року його бачили біля будівлі Мелітопольської міської ради, де його охороняли близько 20 російських військових. 

Наразі Сунцов виконує організаційно-розпорядчі функції в окупаційному уряді, прямо впливає на прийняття рішень щодо розпорядження інфраструктурою та майном, виконує представницькі функції, представляючи окупаційну владу Запоріжчини.

Ігор Сунцов (ліворуч) на зустрічі з міністром будівництва та ЖКГ РФ Іреком Файзуліним (праворуч). Фото: t.me/minstroyrf

Комунарський районний суд Запоріжжя визнав Ігоря Сунцова винуватим у колабораційній діяльності ( ч.5 ст.111-1 КК України) і призначив йому покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна та забороною обіймати посади в органах влади строком на 12 років.

Проте це не перше кримінальне провадження щодо Сунцова. Йому інкримінують розтрату майна, вчинену в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України).  Як повідомляла прес-служба НАБУ, колишньому першому заступнику гендиректора ХАЗу заочно оголосили підозру у розтраті 1,93 млн дол. США та 553,24 тис євро. За даними слідства, посадовець забезпечив переведення держпідприємством вказаних сум комерційній компанії за нібито агентські послуги при продажі за кордон товарів військового призначення, вироблених заводом. Як з’ясували детективи НАБУ, агентські послуги зазначеною компанією держпідприємству не надавалися.

У липні 2024 року САП скерувала обвинувальний акт у цій справі Сунцова до суду. 

Відомо, що у 2021 році, рятуючись від слідства, Сунцов втік до Росії, де  працював начальником виробничо-конструкторського відділу ВАТ «Борисфен», що займається  обслуговуванням та ремонтом авіаційних двигунів. 

Згідно з даним аналітичної системи Youcontrol, Сунцов і досі є керівником і підписантом ВАТ «Укрюнікон», в акціонерах якого – 19 юридичних осіб.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter