СБУ повідомила про підозру в пособництві агресору Олександру Чубенку, латифундисту з окупованої Запоріжчини

Влада
Олександр Чубенко, колаж ЦЖР
Олександр Чубенко, колаж ЦЖР

Олександр Чубенко, мешканець Степанівки Першої Мелітопольського району, через свої підприємства володіє майже тисячою земельних ділянок сільгосппризначення та сонячною електростанцією. Слідчі Служби безпеки України Чубенка підозрюють у підтримці окупаційного режиму та передачі загарбникам матеріальних ресурсів.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на повідомлення про підозру, опубліковане виданням “Урядовий кур’єр”.

70-річний Олександр Володимирович Чубенко є одним з найбільших землевласників на території колишнього Приазовського району (після адмінреформи увійшов до складу Мелітопольського району) Запорізької області. 

За даними аналітичного сервісу Youcontrol, Чубенко є кінцевим бенефіціаром шести компаній на окупованій Запоріжчині із великим земельним банком, та  ТОВ “Агротіс Енергія”, у власності якої – однойменна  сонячна електростанція в Приазовському районі, введена в експлуатацію в 2020 році.

Після початку великої війни Олександр Чубенко добровільно  співпрацював з ворогом. За даними проекту  Evocation , який веде базу колаборантів та російських пропагандистів, Чубенко  забезпечував  російських військових їжею, заправляв їхню техніку,  надавав житло і місце для зберігання техніки в селі Приморський Посад, що розташоване на узбережжі Азовського моря.

У російському державному реєстрі Олександром Чубенком (ІПН 231541511746, виданий відділенням Федеральної податкової служби по Новоросійську Краснодарського края в грудні 2023 року), зареєстровані клони українських компаній  “Агротіс”, “Агротіс-Плюс”та “Агротіс Енергія”. Також в грудні 2023 року Чубенко зареєстрував ТОВ “Союз Алко Плюс”, основний вид діяльності якого – торгівля продуктами харчування, алкоголем та цигарками. 

Слідчі СБУ підозрюють Олександра Чубенка у пособництві державі-агресору, шляхом підтримки рішень, а також у підготовці та передачі матеріальних ресурсів окупаційній адміністрації РФ, тобто, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.