Байден оголосив про $7,9 млрд допомоги Україні, включно з авіабомбами JSOW і батареєю Patriot, та нові санкції проти Росії

Влада
Президент США Джо Байден. Фото: AP

Президент США Джо Байден 26 вересня оголосив про виділення оборонної допомоги Україні на суму 7,9 млрд доларів, включно наданням керованих авіабомб JSOW для винищувачів F-16 та батареї ЗРК Patriot, а також запровадження нових санкцій проти Росії.

Про це йдеться у заяві Байдена про підримку України, опубліковану на сайті Білого дому.

«Я наказав Міністерству оборони розпорядитися всіма коштами, що залишилися на допомогу безпеці України, до кінця мого терміну перебування на посаді. У рамках цих зусиль Міноборони виділить решту коштів з Ініціативи сприяння безпеці в Україні до кінця цього року. Я також авторизував 5,5 мільярдів доларів у рамках повноважень президента США щодо вилучення озброєнь, щоб гарантувати, що ці повноваження не закінчаться, і щоб моя адміністрація змогла повністю використати фінансування, виділене Конгресом, для передачі американського обладнання Україні, а потім поповнити запаси США», – заявив президент США.

Він також додав, що Пентагон оголосить про виділення 2,4 мільярда доларів США на безпекову допомогу в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, з метою забезпечення України додатковою протиповітряною обороною, дронами та боєприпасами класу «повітря-земля», а також зміцнення оборонно-промислової бази України та підтримки її обслуговування.

Байден зазначив, що для того, щоб посилити можливості України в питанні далекобійних ударів, він вирішив передати Україні тактичні плануючі керовані авіаційні бомби Joint Standoff Weapon (JSOW).

Також глава Білого дому зазначив, що для подальшого посилення протиповітряної оборони України він доручив Міноборони відреставрувати та надати Україні додаткову батарею ЗРК Patriot і ракети до неї.

«Такий крок є продовженням мого рішенні на початку цього року перенаправити експорт американських систем ППО в Україну, забезпечивши Україну сотнями додаткових ракет до Patriot і ракет типу AMRAAM протягом наступного року, а також допоможе Україні захистити свої міста та людей», – сказав він.

Крім цього, для розширення потенціалу Повітряних сил України, Байден доручив Пентагону розширити програму навчання українських пілотів на F-16, у тому числі шляхом підготовки ще 18 пілотів наступного року.

Також глава Білого дому повідомив про нові санкції проти Росії.

«Щоб протистояти ухиленню від санкцій проти Росії і відмиванню грошей, Міністерство юстиції, Міністерство фінансів і Секретна служба США сьогодні вжили заходів, щоб зруйнувати глобальну мережу криптовалют у координації з міжнародними партнерами. Сполучені Штати продовжать збільшувати витрати Росії на її війну проти України та позбавляти російську оборонно-промислову базу ресурсів», – заявив президент.

«Завдяки цим крокам мій меседж чіткий: Сполучені Штати надаватимуть Україні підтримку, необхідну для перемоги у цій війні», – наголосив Байден.

В свою чергу президент України Володимир Зеленський висловив вдячність президенту США Джо Байдену, Конгресу, а також усьому американському народу за оголошення оборонної допомоги Україні на суму 7,9 млрд доларів та запровадження санкцій проти Росії.

«Вдячний Президенту США Джозефу Байдену, Конгресу США та його обом партіям, республіканцям і демократам, а також усьому американському народу за сьогоднішнє оголошення про надання Україні значної оборонної допомоги на загальну суму 7,9 мільярда доларів США та запровадження санкцій проти Росії. Від імені українського народу та наших відважних воїнів на передовій я дякую нашому найближчому союзнику, Сполученим Штатам, за те, що вдалося знайти спосіб виділити залишок безпекової допомоги Україні та забезпечити, щоб повноваження Президента не закінчилися до кінця фінансового року у США», – написав Зеленський у соцмережах.

Пізніше сьогодні, 26 вересня, у Білому домі запланована зустріч Джо Байдена і Володимира Зеленського.

AGM-154 – це американська 500-кілограмова малопомітна високоточна авіаційна бомба. Вона оснащена крилами та аеродинамічними поверхнями для коригування та збільшення дальності польоту. Максимальна дальність польоту авіабомби складає 130 км, при умові скиду бомби з висоти у 8 км та швидкості 960 км/год. У той же час при запуску на малих висотах дальність обмежена 20-30 кілометрами. Наведення базових бомб AGM-154 виконується інерціальною системою з корекцією по супутниковому сигналу GPS. Однак пізні версії AGM-154С, що постачались для авіації ВМФ США, мають у своєму складі також інфрачервону головку самонаведення.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter