Ділянка землі Російського центру науки і культури в Гельсінкі опинилась у переліку активів РФ, конфіскованих фінською владою за клопотанням НАК «Нафтогаз України» як компенсацію за збитки, завдані захопленням Росією активів компанії у Криму згідно з рішенням Гаазького арбітражу.
Про це повідомляє видання Helsingin Sanomat із посиланням на управління зі стягнення боргів.
За його інформацією, арешт набув чинності 24 жовтня.
Площа заарештованої земельної ділянки, на якій у Гельсінкі розташовується Російський центр науки та культури, становить 3326 кв. м. Також управління зі стягнення боргів наклало арешт на сім квартир у Гельсінкі через санкції ЄС.
Як пише видання ASTRA, у посольстві Росії у Фінляндії заявили, що не отримували офіційних повідомлень від фінської влади щодо конфіскації російської власності в країні.
«Оцінювати ситуацію і говорити про можливі заходи у відповідь російської сторони можна буде, як видається, після з’ясування всіх обставин того, що відбувається», – зазначили в посольстві.
Як повідомлялось, Окружний суд міста Гельсінкі задовольнив клопотання НАК «Нафтогаз України» і ще п’яти компаній групи та наклав арешт на окремі активи, що належать Росії на території Фінляндії. Це рішення – частина глобальної стратегії «Нафтогазу» зі стягнення компенсації за збитки, завдані захопленням Росією активів компаній групи у Криму згідно з рішенням Гаазького арбітражу.
Нагадаємо:
- Під час окупації Криму РФ були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).
- 20 вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали до суду, сформованого при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим.
- 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму.
- Наприкінці червня 2019 року НАК «Нафтогаз України» та його дочірні підприємства подали до Трибуналу при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі позовну заяву щодо розміру компенсації збитків, завданих експропріацією активів групи Нафтогаз в окупованому Криму в сумі $5,2 млрд.
- 13 квітня 2023 року Арбітражний трибунал в Гаазі зобов’язав РФ виплатити НАК «Нафтогаз України» 5 млрд доларів компенсації за збитки та втрачене майно в окупованому Криму, починаючи з 2014 року.