США ввели масштабні санкції: 400 осіб із 17 країн, які постачають до РФ технології та допомагають обходити обмеження

Влада
Московський авіаційний інститут Фото: i.moscow

Сполучені Штати ввели санкції проти майже 400 компаній та фізичних осіб з 17 країн, які забезпечували Росію технологіями, необхідними для підтримки її військової потужності.

Про це повідомляють міністерство фінансів США, Державний департамент та міністерство торгівлі США.

До санкційного списку потрапили десятки компаній з Китаю, Індії, Малайзії, Таїланду, Туреччини та Об’єднаних Арабськиї Еміратів та інших країн, які постачали до Росії критично важливі компоненти, зокрема мікроелектроніку та авіаційні запчастини. Також обмеження застосовані до російських компаній, які виступали контрагентами-імпортерами цих товарів. Такі заходи спрямовані на посилення контролю за постачанням технологій, які підтримують оборонний сектор РФ, і на обмеження здатності Росії обходити санкції через треті країни.

Санкції торкнулися, зокрема, компаній з Туреччини: Mirex Havacilik ve Savunma Sanayi Ticaret Anonim Serketi і її керівника Озгура Хасана Челіка, а також New Way Group Global Danismanlik Ticaret Limited Sirketi, яку використовувала російська розвідка для закупівлі мікроелектроніки та обладнання американського виробництва.

Серед російських структур під санкціями опинились: Athree Company Limited, Інститут випробувань та сертифікації озброєння, Російська академія ракетних і артилерійських наук, Науково-дослідний інститут систем зв’язку, Московський авіаційний інститут і конструкторське бюро «Спектр Інжиніринг».

А також транспортно-логістична компанія «АМ Логістик» (AM Logistics), яка доставила в Росію партії нітроцелюлози, основного інгредієнта для пороху, вибухових речовин і артилерійських боєприпасів. Турецька компанія SLD Lojistik Ic ve Dis Ticaret Limited Sirketi (SLD Lojistik), яку очолює росіянка Дарія Олександрівна Шаченок, здійснила кілька великих поставок нітроцелюлози.

У санкційний пакет були включені п’ять нових заступників міністра оборони Росії, які координують підтримку російського військово-промислового комплексу. Під обмеження також потрапили кілька російських підприємств, що займаються ремонтом військової техніки та виробництвом технологій для армії, а також організації, що підтримують військову співпрацю між Росією та Білоруссю.

Санкції зачепили і мережу судноплавних компаній з ОАЕ та Сінгапуру, що допомагали у транспортуванні обладнання для проєкту «Арктик СПГ 2» та постачанні суден для російської компанії «Новатек». Окрім того, до санкційного списку увійшли три дочірні компанії «Росатому», які розробляють цифрові технології та програмне забезпечення для потреб корпорації. 

Нагадаємо: 

  • Сполучені Штати Америки запровадили санкції до трьох юридичних та однієї фізичної особи за їхню причетність до розробки та виробництва російських ударних БПЛА дальнього радіусу дії «Гарпія-3».
  • У вересні 2024 року США ввели одразу кілька санкційних пакетів до РФ. Обмеження торкнулись кількох галузей: провідні інформаційні технології заблоковані, чергові канали поставки іранської зброї для війни – перекриті. Крім того США викрили роботу пропагандистської машини Кремля з іномовлення на розвідку, і помічників РФ, які допомагали агресору обходити санкційні обмеження. 
  • До Дня незалежності України США запровадили пакет санкцій щодо Росії, куди потрапили 400 фізичних та юридичних осіб РФ, а також ті, хто допомагає їй обходити обмеження та досі надає послуги чи продукцію.