Верховний Суд не знайшов підстав для перегляду вироку Шевченківського районного суду Києві і ухвали Київського апеляційного суду щодо визнання винним у колабораційній діяльності перевізника з Херсона Анатолія Присяжного. Оскаржити їх спробував прокурор, на думку якого винесений вирок з умовним строком позбавлення волі був занадто м’який.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на постанову Верховного Суду від 7 листопада.
В ній йдеться, що оскаржити вирок суду першої інстанції і ухвалу апеляційного суду спробував прокурор. На його думку, призначене перевізнику з Херсона Анатолію Присяжному покарання було занадто м’яким.
Представник прокуратури наполягав, що Присяжний в квітні 2022 року домовився з російською окупаційною владою про надання послуг з пасажирських перевезень міського та приміського сполучення в Херсонській області. В липні 2022 року обвинувачений добровільно взяв активну участь у нараді окупаційного департаменту транспорту в Херсоні і прийняв умови співпраці з ворогом.
19 липня 2022 року Анатолій Присяжний добровільно подав документи окупантам і незаконно зареєстрував свою підприємницьку діяльність у російській юрисдикції. Це дозволило йому далі працювати в окупації і заробляти на пасажирських перевезеннях.
Втім, Верховний Суд не знайшов підстав для перегляду вироку суду першої інстанції і ухвали апеляційного суду. Тож вирок Анатолію Присяжному залишився в силі, остаточно набрав законної сили і оскарженню не підлягає.
Присяжного визнано винним у колабораційній діяльності за ч. 4 ст. 111-1 КК України. Вирок – три роки позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком два роки, без конфіскації майна. Додатково Присяжному заборонено обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на підприємствах, в установах і організаціях будь-якої форми власності протягом десяти років.
Сам Анатолій Присяжний свою вину в суді визнав. За його словами, працювати в окупації його переконав особисто міський голова Херсона Ігор Колихаєв, викрадений росіянами влітку 2022 року.
- Як повідомляв ЦЖР, Херсонський апеляційний суд переглянув вирок Херсонського міського суду Олексію Грибку, власнику херсонського ТОВ «Авто-Лайф», яке займається пасажирськими перевезеннями. За незаконну співпрацю з окупаційною владою і забезпечення роботи пасажирських автобусів на окупованій Херсонщині, Запорізькій області і Криму Грибка спочатку покарали умовним терміном і повернули йому все арештоване майно. Тепер же його відправлять на 3 роки за ґрати з конфіскацією всього майна.