Стара система повернулася, її складові заблокували реформу і будь-які зміни в армії – Владислав Селезньов

Влада
Полковник запасу Владислав Селезньов, військовий аналітик. Фото: investigator.org.ua

На кожній ланці військової системи України є серйозні прорахунки: від мобілізації і підготовки особового складу в навчальних центрах і на полігонах – до виконання бойових завдань. Водночас адекватну критику військово-політичне керівництво не сприймає.

Таку думку в інтервʼю Центру журналістських розслідувань озвучив Владислав Селезньов, військовий аналітик, полковник запасу.

За його оцінкою, мобілізаційна кампанія йде надзвичайно складно, зокрема, через відсутність дієвої інформаційної політики та роз’яснення з боку держави. Спостерігається серйозна криза щодо підготовки та навчання в навчальних центрах та на полігонах, на що публічно звертав увагу Головний військовий інспектор Міністерства оборони України адмірал Ігор Воронченко, після чого був звільнений.

«Зняття з посади адмірала Воронченка точно не свідчить про те, що апарат Верховного головнокомандувача, Головнокомандувача і міністра оборони готові сприймати реальну критику – доведену, перевірену, верифіковану – та трансформувати українське військо відповідно до цієї інформації. Якщо цього не станеться, ми приречені», – застерігає Владислав Селезньов.

Він також звернув увагу на необхідність армійської реформи та подолання корупції у війську. «Стара система повернулася, ключові складові цієї системи заблокували будь-які реформи, які мали б докорінно змінити українське військо. Дива не сталося у 2017 році, не сталося в 2022 році і в 2024 році також. Система захищає себе як може. Тому і працюють відповідним чином ВЛК, тому поки що за лаштунками залишається питання наявності «інвалідів» серед генералітету українського війська. Сподіваюсь, що колись ми дізнаємось, скільки українських генералів мають таку ж [липову] «інвалідність», як і прокурори», – сказав аналітик.

Владислав Селезньов заявив, що не бачить пояснення, чому Верховний головнокомандувач і досі не вживає заходів, щоб «ситуацію щонайменше дослідити і визначити, чи варто нам саме таким шляхом йти далі, чи все ж таки варто нарешті трансформувати нашу військову спільноту до умов сучасної повномасштабної війни. На жаль, поки я не бачу дзвіночків, які би ствердно про це говорили». 

На його думку, відсутність змін має свій негативний вплив на ситуацію на полі бою. Експерт не вважає її катастрофічною, проте вказує на наявність передумов до обвалу фронту.

Повний текст інтервʼю з Владиславом Селезньовим в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар читайте за посиланям.

Нагадаємо: