Велика Британія запровадила найбільший пакет санкцій до перевізників російської нафти: РФ: у переліку – 30 танкерів

Влада
Танкер «Анатолий Колодкин». Фото: Мarinetraffic

Велика Британія запровадила найбільший пакет санкції до так званого «тіньового флоту» РФ. Обмеження стосуються 30 суден, відповідальних за транспортування нафти і нафтопродуктів на мільярди фунтів стерлінгів лише за останній рік.

Про це йдеться у повідомленні  уряду Великої Британії.

«Оскільки половина суден, проти яких сьогодні запроваджено санкції, лише за останній рік перевезли нафти і нафтопродуктів, таких як бензин, на суму понад 4,3 млрд доларів, це найбільший пакет санкцій Великої Британії у своєму роді», – повідомили в уряді.

А також додали, що цей крок ще більше обмежить можливості Кремля фінансувати свою незаконну війну в Україні та свою зловмисну діяльність по всьому світу, а також збільшить загальну кількість нафтових танкерів, що потрапили під санкції Великої Британії, до 73 – більше, ніж у будь-якої іншої країни.

До списку увійшли танкери «Белгород», «Братск», «Красноярск», «Кемерово», «Коломна», «Анатолий Колодкин», «Георгий Маслов», «Виктор Бакаев», «Антарктика» та інші.

Також Британія вжила заходів щодо компаній, що страхують ці судна, «АльфаСтрахование» та ВСК. 

Радник президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк зазначив, що попри те, що відтепер підсанкційні танкери не зможуть заходити в порти Великобританії та дружніх (або й співдружніх) країн та користуватись будь-якими послугами, це залишає танкерам опцію виступати човниками між Росією і країнами, які не визнають санкції.

«ЄС планує санкціонувати 48 танкерів – можливо навіть до кінця року, також буде могутній пакет від США, також деякі рішення готуємо ми. Працює започаткована у червні платформа на базі EPC», – додав Власюк. 

Нагадаємо:

  • В жовтні 2024 року Велика Британія запровадила санкційний пакет до «тіньового флоту» Путіна. Обмеження були введені до 18 російських нафтових танкерів і чотирьох танкерів для перевезення зрідженого природного газу.
  • В квітні 2024 року прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про боротьбу з так званим російським тіньовим флотом нафтових танкерів, які Росія використовує для обходу санкцій. За його словами, 44 європейські країни схвалили цей план на зустрічі Європейської політичної спільноти, що відбулася у Великій Британії. 
  • У вересні 2024 року Велика Британія розширила список санкції до Росії через розвʼязану нею війну проти України та додала в нього п’ять суден та дві компанії, які займаються транспортуванням російського скрапленого природного газу.
  • Через санкції США всі індійські нафтопереробні заводи, як державні, так і приватні, відмовляються приймати російську нафту, що перевозиться танкерами ПАТ «Совкомфлот».
  • Російський холдинг «Новатек» зупинив видобуток й скраплення газу на проекті «Арктик СПГ 2» через санкції та брак танкерів.