Колишнього народного депутата України Олега Царьова суд визнав винним визнано винним у фінансуванні збройної агресії Росії та засудив до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна на 460 млн гривень. Йдеться про квартиру у центральній частині Дніпра, земельну ділянку на Київщині, а також два майнові комплекси в окупованому Криму. Зокрема, йдеться про санаторій “Кірова” та музей “Садиба княгині Барятинської”, де наразі проживає Царьов.
Як зазначили в Офісі генерального прокурора, розгляд справи відбувся у спеціальному судовому провадженні in absentia [спеціальна процедура кримінального провадження (досудового розслідування та судового розгляду) за відсутності підозрюваного або обвинуваченого в Україні, – ред.].
ОГП на підставі доказів Служби безпеки України довела, що ексдепутат системно фінансує бюджет країни-агресора у вигляді сплати «податків» за свій рекреаційний бізнес у Криму, а також фінансує «Росгвардію», якій платить за охорону вищеназваних об’єктів.
Під конфіскацію підпадає:
- два майнові комплекси у тимчасово захопленому Криму: санаторій «Кірова» та музей «Садиба княгині Барятинської», загальна вартість яких становить понад 456 млн грн;
- квартира в центрі Дніпра вартістю 3,2 млн грн;
- земельна ділянка в Київській області, яка оцінюється у 1,3 млн грн.
Як писав ЦЖР в матеріалі Прощай, море. Як «СВО» вбила курортний сезон у Криму, Олег Царьов, ексдепутат ВРУ, колишній спікер «парламенту Новоросії», досяг успіху у справі оздоровлення російських громадян. Він разом із дружиною та матір’ю став курортним магнатом у Криму, отримавши від кримської «влади» щедрий подарунок у вигляді кількох вкрадених здравниць.
Один із санаторіїв Царьова – імені Кірова у Ялті. З березня 2023 р. санаторій уклав 5 контрактів з відділеннями соціального фонду Росії в Ростовській, Пензенській, Ульянівській областях на суму понад 9 млн. рублів.
На компенсацію зниження турпотоку до Криму уряд РФ обіцяє направити 2,7 млрд рублів. Ці гроші поділять на 3,5 тисячі закладів та підприємців, які працюють у туристичному секторі. Їм виплатять 4 МРОТ (мінімальний обсяг оплати праці – 16 242 крб.) на кожного співробітника, тобто, 64 968 тис. руб. (приблизно 800 доларів) за сезон. На думку влади, це допоможе підприємствам тургалузі зберегти персонал. Проте підприємці кажуть – ані фінансовий, ані кадровий голод, з яким зіткнулися навіть великі готелі Криму, ці виплати не вгамують.