США виділили Києву $20 мільярдів в рамках ініціативи G7 надання Україні $50 млрд за рахунок доходів від заморожених росактивів

Влада
Міністерство фінансів США. Фото: Mandel Ngan/AFP

Мінфін США оголосив про виділення Києву 20 млрд доларів в рамках ініціативи G7 з надання Україні позики у розмірі 50 млрд доларів, яка покриватиметься за рахунок відсоткових доходів від заморожених російських активів.

Про це повідомляє міністерство фінансів США.

«Ці кошти, сплачені за рахунок надходжень, отриманих від знерухомлених активів Росії, забезпечать Україні важливу підтримку у той час, коли вона захищає свою країну від неспровокованої агресивної війни», – наголосила міністр фінансів Джанет Єллен.

Країни G7 планують, що перші транші цієї допомоги надійдуть в Україну до кінця 2024 року, а решта надійде вже у наступному. Допомога спрямовуватиметься на військові та економічні потреби країни.

«Просто зараз Путін випробовує нашу коаліцію, розраховуючи на те, що ми втомимось і зрештою відступимо. Але завдяки спільній політиці та єдності Великої сімки ми посилаємо чіткий сигнал рішучості, змушуючи Росію дедалі більше нести витрати на її незаконну війну замість платників податків у нашій коаліції», – зазначила міністерка фінансів США.

Вона додала, що США перекажуть свою частину позики до Фонду сприяння ресурсам Світового банку для інвестування у зміцнення фінансового посередництва України (FORTIS Ukraine FIF), через який вони будуть бути доступним для України.

У американському Мінфіні також наголосили, що підтримка України є важливою для національних інтересів Сполучених Штатів.

«Постійна підтримка України перед лицем російської агресії демонструє рішучість Сполучених Штатів і наших партнерів захистити демократію від войовничих авторитарних режимів, захистити глобальну економіку та зміцнити нашу колективну безпеку. Якщо дозволити Україні впасти, це призведе до подальшої агресії з боку Путіна та поставить під загрозу безпеку наших союзників по НАТО в Європі, яку ми зобов’язані захищати за договором. Успішна Україна продемонструє рішучість Сполучених Штатів і наших партнерів захистити демократію від агресії, захистити глобальну економіку та зміцнити нашу колективну безпеку», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: