Посли країн Європейського Союзу погодили 15-й пакет обмежувальних заходів до Росії. Ймовірно, цей пакет буле офіційно схвалено на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у понеділок, 16 грудня.
Про це повідомляє угорське головування в Раді ЄС у соцмережі Х.
«Я вітаю схвалення нашого 15-го пакету санкцій, націленого, зокрема, на тіньовий флот Росії», – наголосила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в X.
Новий пакет додає більше осіб та організацій у вже наявний список санкцій і націлений на організації в Росії і третіх країнах, які опосередковано сприяють військовому та технологічному вдосконаленню РФ шляхом обходу експортних обмежень. Прийняті санкції обмежують діяльність додаткових суден третіх держав, які діють в підтримку Росії.
Радник президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк повідомив, що нові обмеження до Росії також стосуватимуться військово-промислового комплексу РФ та третіх осіб, які допомагають країні-агресору обходити санкції.
Агентство Reuters з посиланням на дипломатів повідомляє, що пакет також включає продовження на шість місяців імпорту Чехією російських нафтопродуктів, які надходять переважно через Словаччину.
Нагадаємо:
- В липні 2024 року Федеральний департамент економіки, освіти та досліджень Швейцарії (EAER) розширив санкції щодо Росії.
- 24 червня Рада Європейського союзу ухвалила 14-й пакет обмежувальних заходів стосовно Росії. Санкції застосовані щодо 116 фізичних та юридичних осіб, “відповідальних за дії, що підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України”.
- 23 лютого 2024 року Рада Європейського союза ухвалила 13-й пакет обмежувальних заходів проти Росії. Санкції застосовані проти 106 фізичних і 88 юридичних осіб, які підтримують війну, підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.
- 18 грудня 2023 року Європейський Союз затвердив 12-й санкційний пакет проти РФ, у який зокрема включені родичі президента РФ Володимира Путіна та експрезидента Дмитра Медведєва. Він також передбачає повну заборону продажу російських алмазів. Заборона поширюється як на алмази походженням з Росії, так і алмази, що експортуються з Росії, алмази, що прямують транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені в третіх країнах.