У Конгресі вимагають від розвідки звіт про наслідки припинення підтримки України для безпеки США – ЗМІ

Влада
Будівля Капітолію у Вашингтоні, у якому працює Конгрес США. Фото: VOA

Американські законодавці хочуть, щоб керівники розвідки надали аналітичний звіт з оцінкою ризиків для безпеки США, якщо Вашингтон припинить надавати зброю Україні, а Росія виграє війну.

Про це пише видання The Hill.

Законодавці наполягають на внесенні відповідного положення до Закону про асигнування на національну оборону (NDAA), за який Палата представників, проголосувала 11 грудня, передавши документ на розгляд Сенату.

Новообраний президент Трамп заявив, що коли він вступить на посаду, Україні слід «ймовірно» готуватися до зменшення військової допомоги з боку США.

Законодавці доручили директору Національної розвідки, директору Розвідувального управління Міністерства оборони та директору Центрального розвідувального управління представити доповідь з оцінкою перебігу боротьби України у розпочатій Росією війні, із урахуванням американської допомоги та наслідків для противників Америки.

Деталі звіту повинні включати вплив на здатність українських військових захищатися від російської агресії, якщо США продовжать або припинять військову та економічну підтримку; а також якщо США збережуть або відкличуть дозвіл на використання наданих ракет великої дальності для завдання ударів вглиб території Росії.

Законодавці також хочуть, щоб керівники розвідки оцінили вплив потенційної поразки України на інтереси національної безпеки США, включаючи можливу подальшу агресію з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Доповідь має бути подана в незасекреченому вигляді, але може мати засекречений додаток, і передана комітетам з питань розвідки Палати представників і Сенату, а також комітетам з питань збройних сил, закордонних справ і міжнародних відносин та з питань асигнувань.

Законодавці вимагають, щоб звіт був поданий упродовж 90 днів після підписання оборонного бюджету.

Наразі невідомо, як враховуватимуться у звіті висновки керівників розвідки Джо Байдена та кандидатів Дональда Трампа на ці посади, яких на той час вже затвердять у Конгресі.

Як повідомлялось, 11 грудня 2024 року Палата представників США ухвалила закон про видатки на оборону у 2025 році, однак у ньому відсутнє положення щодо продовження терміну дії Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter