54-річний Олександр Надєл з Херсона в 2022 році перейшов на бік ворога. Спочатку він працював черговим офіцером в окупаційному МВС Херсонщини, а потім підписав контракт і долучився до незаконного загону номер 33 Міноборони РФ ім. В. Ф. Маргєлова – так званого добровольчого батальйону, створеному ворогом на ТОТ Херсонщини. Після отриманих поранень він перебрався до російського Сочі.
Про це з посиланням на заочний вирок Зарічного районного суду міста Суми від 18 грудня повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що Надєл Олександр Сергійович, 3 травня 1970 р. н., уродженець м. Долинськ Сахалінської області РФ, громадянин України з 1993 року, мешканець Херсона з 2017 року, в серпні 2022 року добровільно перейшов на бік ворога. Не пізніше серпня 2022 року він отримав посаду чергового офіцера в окупаційному управлінні так званого Міністерства внутрішніх справ по Херсонській області.
На цій посаді він брав участь у бойових зіткненнях зі Збройними Силами України і отримав поранення, про що повідомляв своїх близьких і рідних.
У 2023 році Олександр Надєл добровільно підписав контракт з так званим добровольчим батальйоном ім. В. Ф. Маргєлова. Його призначили сапером з військовим званням – старший лейтенант.
Про злочини Надєла в суді розповіли свідки – дві його колишні дружини і донька. За їхніми словами, обвинувачений воював проти ЗСУ під Кринками на лівобережній Херсонщині. Після отриманих поранень він виїхав до Краснодарського краю РФ.
Як вказав на своїй сторінці в соцмережі Олександр Надєл, зараз він мешкає в місті Сочі РФ.
Суд заочно визнав його винним у колабораційній діяльності за ч.7 ст.111-1 КК України. Вирок – 15 років позбавлення волі.
Від конфіскації майна обвинуваченого суд відмовився, оскільки, за словами прокурора, у нього не виявили майна, яке б підлягало конфіскації.
Вирок суду ще не набрав законної сили.
Олександр Надєл має військову освіту: з 1990 по 1994 роки він навчався на факультеті протичовнового та трального озброєння Вищого військово-морського училища ім. Фрунзе ВМС СССР у Лєнінграді. Також він служив на офіцерській посаді у в/ч 26977 МО РФ – 68-ій бригаді кораблів охорони водного району Чорноморського флоту із дислокацією в українському Севастополі, бухті Південній.
Як повідомляв ЦЖР, 37-річний Володимир Кальченко, начальник окупаційної поліції Генічеського району Херсонської області заочно визнаний винним у колабораційній діяльності. Херсонський міський суд виніс йому вирок за ч.7 ст.111-1 Кримінального кодексу України – 15 років тюрми з конфіскацією майна.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter