Пентагон оприлюднив перелік озброєння та обладнання, яке отримає Україна у пакеті військової допомоги на 2,5 млрд доларів, про виділення якого 30 грудня оголосив президент США Джо Байден: допомога на 1,25 млрд доларів, які виділяються з запасів Міноборони, та 1,22 млрд доларів за програмою Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). У пакет, зокрема, увійшли ракети до систем ППО NASAMS, Hawk, ПЗРК Stinger, боєприпаси для HIMARS, снаряди та ПТРК.
Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони США.
Як зазначається, підтримка надається для задоволення критичних потреб України в сфері безпеки та оборони в рамках збільшення допомоги у сфері безпеки, яку президент Джо Байден спрямував, щоб поставити Україну в найкраще становище.
«Це включає санкціонування пакету Президентських розпоряджень про скорочення (PDA), який оцінюється в 1,25 млрд доларів США, щоб надати Україні додаткові можливості для задоволення її найбільш нагальних потреб, включаючи: ракети для протиповітряної оборони; боєприпаси для реактивних систем і артилерії; і протитанкову зброю», – йдеться у повідомленні.
Крім того, Міністерство оборони оголосило про пакет Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) вартістю близько 1,22 млрд доларів, щоб забезпечити Україну додатковими можливостями протиповітряної оборони, системами «повітря-земля», безпілотними літальними системами та іншими можливостями для боротьби з російською агресією.
У пакет допомоги увійшли:
боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS);
боєприпаси для систем ППО Hawk;
ракети Stinger;
боєприпаси протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS);
боєприпаси для високомобільних ракетно-артилерійських систем (HIMARS);
артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм;
боєприпаси «повітря-земля»;
високошвидкісні протирадіолокаційні ракети (HARMs);
безпілотні літальні комплекси (БЛА);
протитанкові системи Javelin і AT-4;
ракети трубного пуску з оптичним відстеженням та дротовим наведенням (TOW);
стрілецька зброя, боєприпаси та гранати;
підривне обладнання та боєприпаси;
захищене обладнання зв’язку;
послуги комерційних супутникових знімків;
медичне обладнання;
одяг та індивідуальне спорядження;
запасні частини, технічне обслуговування та підтримка, допоміжне обладнання, послуги, навчання та транспортування.
Як вказали у Пентагоні, це 23-й пакет USAI адміністрації Байдена та 73-й транш обладнання, які будуть надані Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Нагадаємо:
- 30 грудня 2024 року президент США Джо Байден оголосив про виділення майже 2,5 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні. Допомога включає додатковий пакет, який надається із запасів Міністерства оборони на суму 1,25 мільярда доларів, а також пакет Ініціативи сприяння безпеки України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI) на 1,22 мільярда доларів.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter