Сполучені Штати Америки та Велика Британія запровадили нові санкції до Росії через війну проти України. Обмеження введені до компаній “Газпром Нафта” і “Сургутнафтогаз”.
Про це повідомляє пресслужби Міністерства фінансів США та уряду Великої Британії.
«Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України. Ця дія ґрунтується на нашому зосередженні з початку війни на перешкоджанні енергетичних надходжень Кремля, в тому числі через обмеження цін G7+, запроваджене в 2022 році, і посилює його», — заявила міністр фінансів Джанет Л. Єллен.
Публічне акціонерне товариство «Газпром нафта» («Газпром нефть») — одна з найбільших нафтових компаній Росії. Вона займається розвідкою та розробкою родовищ нафти та газу, нафтопереробкою, а також виробництвом та реалізацією нафтопродуктів. Компанія входить у трійку лідерів за обсягами видобутку та переробки нафти в Росії.
«Сургутнефтегаз» — велика російська нафтова компанія, основною діяльністю якої є розвідка, видобуток і продаж нафти. Вона здійснює діяльність у трьох нафтогазоносних провінціях Росії – Західно-Сибірській, Східно-Сибірській та Тімано-Печорській.
Ці енергетичні компанії виробляють більше 1 мільйона барелів нафти на день на суму приблизно 23 мільярди доларів на рік за поточними цінами, що перевищує ВВП Ямайки. Прибутки від цих двох компаній наповнюють військову скриню Путіна та сприяють війні.
Окрім «Газпром нафти» та «Сургутнефтегаза», під санкції США потрапили також понад два десятки дочірніх компаній «Газпром нафти» та «Сургутнефтегаза». Блокуванню також підлягають усі організації, якими прямо чи опосередковано володіють «Газпром нафта», «Сургутнефтегаз».
OFAC також вводить санкції проти двох російських постачальників морського страхування, страхової компанії «Інгосстрах» і групи «Альфастрахування», санкції до яких раніше застосувала Велика Британія.
Також США ввели санкції до 69 суден, у тому числі 54 нафто- та продуктоналивних танкера та чотири танкера зрідженого природного газу, які належать Совкомфлоту, найбільшій російській судноплавній компанії, що є одним зі світових лідерів у морських перевезеннях нафтопродуктів, а також в обслуговуванні та підтримці шельфової розвідки та видобутку нафти та газу.
Також під санкціями віднині ще 114 суден, які належать ТОВ «Газпромнефть Марин Бункер», АТ «Роснефтефлот», ТОВ «РПК Норд» та іншим.
Державний департамент також запроваджує санкції проти численних російських постачальників нафтосервісних послуг та високопосадовців державної корпорації “Росатом”.
- Нагадаємо:
- Дванадцять країн, які входять до формату Нордично-Балтійської вісімки “плюс”, домовилися посилити моніторинг суден, що можуть належати до так званого “тіньового флоту” Росії і відповідати за транспортування сирої нафти та нафтопродуктів морем, забезпечуючи доходи російському уряду.
- Велика Британія запровадила найбільший санкційний пакет до «тіньового флоту» Путіна. Обмеження застосовані до 18 російських нафтових танкерів і чотирьох танкерів для перевезення зрідженого природного газу.
- В квітні 2024 року прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про боротьбу з так званим російським тіньовим флотом нафтових танкерів, які Росія використовує для обходу санкцій. За його словами, 44 європейські країни схвалили цей план на зустрічі Європейської політичної спільноти, що відбулася у Великій Британії.
- У вересні 2024 року Велика Британія розширила список санкції до Росії через розвʼязану нею війну проти України та додала в нього п’ять суден та дві компанії, які займаються транспортуванням російського скрапленого природного газу.
- Через санкції США всі індійські нафтопереробні заводи, як державні, так і приватні, відмовляються приймати російську нафту, що перевозиться танкерами ПАТ «Совкомфлот».
- Російський холдинг «Новатек» зупинив видобуток й скраплення газу на проекті «Арктик СПГ 2» через санкції та брак танкерів.