США викрили чергову схему РФ для обходу санкцій через Китай та Киргизстан і запровадили нові обмеження

Влада

Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції до Росії. Обмеження застосовані для блокування схеми обходу обмежень, яку РФ налагодила через Китайську Народну Республіку та Киргизстан для полегшення транскордонних платежів за чутливі товари.

Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів США.

Державний департамент США ввів санкції до понад 150 юридичних та фізичних осіб, включаючи широкий спектр компаній оборонної промисловості Росії та тих, хто підтримує її військово-промислову базу.

Обмеження застосовані до компаній оборонної промисловості та тих, хто підтримує російську вйськово-промислову базу, а також охоплюють десятки компаній в інших країнах, які продовжують підтримувати зусилля РФ уникнути санкцій США, зокрема в КНР, яка залишається найбільшим постачальником товарів подвійного призначення та сприяє ухиленню від санкцій.

«Під керівництвом російських офіційних осіб та їхніх колег із КНР та під керівництвом російських офіційних осіб Росія та Китай працюють над створенням регіональних клірингових платформ (RCP) як у Росії, так і в Китаї, які виступатимуть контрагентами для здійснення транскордонних платежів за чутливі товари. РКП сприяють безготівковому взаєморозрахунку за так звані підсанкційні товари», – повідомляє американський мінфін.

Зокрема учасниками схеми є російські фінансові установи, які входять до списку США:  Публічне акціонерне товариство «Сбербанк России», АТ «Альфа-Банк», відкрите акціонерне товариство «Совкомбанк», Т-Банк і ТОВ «Банк Точка».

Американський Мінфін додатково вніс у чорний список фінансову установу з Киргизстану – банк «Керемет», який координував свої дії з російськими посадовцями та російським підсанкційним банком для реалізації схеми обходу санкцій.

Обмеження стосуються компаній і з Об’єднаних Арабських Еміратів та Туреччини.

Під санкції потрапили також китайські компанії, які беруть участь у постачанні та виробництві російських планерних бомб і ударних безпілотників «Ланцет» і «Гарпія-А1», що Росія використовує у війні проти України.

До оновленого списку санкцій США ще додали УМК-Сталь, що входить до держкорпорації Роскосмос, Мотовіліхінські заводи, ЛААЗ, Нижньогородське науково-виробниче об’єднання імені Михайла Фрунзе. Новотроїцький завод хромових сполук, парк «Патриот», держкомпанію «Военторг» і інші підприємства.

Нагадаємо: 

  • У вересні 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції до фізичних та юридичних осіб, які причетні до незаконних фінансових транзакцій між Росією та Північною Кореєю для фінансування програм зі створення зброї масового знищення та балістичних ракет КНДР через північнокорейські та російські банки.
  • В квітні 2022 року російські окупанти залучили для запровадження рубльової зони на Херсонщині зареєстрований у невизнаній Південній Осетії «Международный расчетный банк» («МРБ Банк”), який уже працює у так званих «ЛДНР» на окупованому Донбасі.
  • У травні 2022 року Росія завела на окуповану територію Запорізької області банківський холдинг «ЦМРБанк», який працює в окупованих Абхазії та Криму.
  • РФ частіше закуповує зброю в інших держав, на які поширюються жорсткі санкції. Це Іран та Північна Корея, оскільки власні запаси РФ виснажуються.
  • До Дня незалежності України США запровадили новий пакет санкцій щодо Росії. У список потрапили 400 фізичних та юридичних осіб РФ, а також ті, хто допомагає їй обходити обмеження та досі надає послуги чи продукцію.