50-річний херсонець Олексій Мальонкін, якого в липні 2024 року росіяни призначили черговим головою окупаційної адміністрації Іванівської селищної громади Генічеського району Херсонщини, отримав від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності. Йому світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на підозру СБУ.
Слідчі СБУ встановили, що Мальонкін Олексій Петрович, 14 квітня 1974 р. н., 16 липня 2024 року добровільно очолив окупаційну адміністрацію Іванівської селищної громади Херсонської області, його перша посада – в. о. її голови. 14 листопада 2024 року Мальонкіна призначили «повноцінним» гауляйтером Іванівки.
За цей злочин йому заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності за ч.5 ст.111-1 Кримінального кодексу України. Мальонкіну світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Першим про призначення Олексія Мальонкіна повідомляв ЦЖР.
Мальонкін щонайменше з 2015 по 2021 роки він очолював комунальний заклад «Розвиток спорту» Херсонської міської ради, який адміністрував стадіон у херсонському мікрорайоні Острів і займався благоустроєм пляжу «Юність», більш відомого як «Лілея».
В 2015 році Олексій Мальонкін невдало балотувався до Херсонської міськради від партії «Європейська солідарність» – тоді вона мала назву Блок Петра Порошенка «Солідарність». На момент балотування він був безпартійним.
Судячи зі сторінки у російській соцмережі Олексій Мальонкін давно мав проросійські погляди і ностальгував за совєцьким режимом.
В Іванівській громаді він спочатку мав посаду першого заступника голови місцевої окупаційної адміністрації. Сама ж гауляйтерка Іванівки Ольга Полосухіна, як писали в окупаційних пабліках, нібито добровільно написала заяву про складання повноважень за власним бажанням.
Ольга Полосухіна встигла побути на цій посаді трохи менше дев’яти місяців. Її призначили головою окупаційної адміністрації Іванівки 20 жовтня 2023 року. До цього вона очолювала окупаційну адміністрацію звільненої восени 2022 року так званої Олександрівської громади. Тоді росіяни «перекроїли» адміністративний устрій законної Горохівської громади Миколаївської області, «зробили» її центром село Олександрівку і «приєднали» до Херсонщини. Згодом зрадниця втекла з Миколаївської області на тимчасово окуповану лівобережну частину Херсонщини.
Раніше Ольга Полосухіна працювала директоркою Олександрівського ясла-садка.
До Полосухіної майже рік встиг побувати гауляйтером Іванівської громади 40-річний Олександр Васалатий, про якого до цього часу тут узагалі нічого не чули. Рідні Васалатого в совєцькі часи проживали в Росії, однак уже давно переїхали до села Нижні Торгаї Нижньосірогозької територіальної громади Генічеського району. Рідний дядько гауляйтера довічно позбавлений волі і сидить у в’язниці в одній з північних областей України. Сам Олександр Васалатий втік із рідного йому Криму через проблеми з законом.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter