Агенція оборонних закупівель продовжує працювати у штатному режимі під керівництвом чинної директорки Марини Безрукової попри про тиск на наглядову раду АОЗ та спроби повернути оборонні закупівлі в «ручний режим».
Про це йдеться у заяві Держпідприємства «Агенція оборонних закупівель» опублікованій у Facebook.
«АОЗ продовжує працювати в штатному режимі під керівництвом чинного директора Марини Безрукової, забезпечуючи виконання критично важливих контрактів для потреб Збройних Сил України. Агенція залишається відданою принципам прозорості та підзвітності у сфері оборонних закупівель, що є основою довіри міжнародних партнерів України», – йдеться у заяві.
Там нагадали, що 23 січня наглядова рада Агенції уклала додаткову угоду про продовження дії контракту з чинним директором. «Рішення щодо продовження строку дії контракту було прийнято одноголосно. А отже, АОЗ продовжує працювати під керівництвом Марини Безрукової, адже повноваження подовжувати чи розривати діючий контракт директора має виключно Наглядова рада. І це відповідає як Закону України, так і останній редакції Статуту Агенції», – йдеться у заяві.
Також наголошується, що станом на сьогодні наглядова рада АОЗ є правочинною, навіть попри заяву міністра оборони України про відкликання двох представників держави, «які проявили незалежну позицію».
«У цих обставинах попереднє анонсування нібито нового керівника Агенції є прямим проявом тиску на наглядову раду та спробою замінити незалежне корпоративне управління на «ручний режим», – йдеться у заяві.
АОЗ назвала це безпрецедентним порушенням усіх попередніх домовленостей між Міністерством оборони та громадянським суспільством та міжнародними партнерами, що зокрема фінансують виробництво української зброї в рамках «данської моделі».
«Наголошуємо, що будь-які спроби неправомірного втручання в діяльність незалежних наглядових органів підривають інституційну спроможність і можуть мати негативні наслідки як для міжнародної підтримки України, так і для стабільного постачання озброєння та військової техніки на фронт», – йдеться у документі.
У заяві наведено результати роботи Агенції оборонних закупівель у 2024 році: значний прогрес у укладанні прямих контрактів, зниження цін на критичну номенклатуру боєприпасів, зростання обсягів постачань.
«Нам також важко пояснити позицію, коли з одного боку, Міністерство подає як перемогу авансування виробництва далекобійних дронів на 2025 рік і укладання Агенцією перехідних та довгострокових контрактів, а з іншого – продукує звинувачення в тому, що АОЗ використовував бюджет 2024 року не лише на контракти з постачаннями цього року», – зазначили в АОЗ.
Там також наголосили, що готовність Агенції пояснювати представникам медіа та громадськості в рамках публічної інформації ситуацію із забезпеченням ЗСУ «розцінюється міністром як «піар» однієї людини, а не обов’язок інституції перед громадянами».
Нагадаємо:
- Міністр оборони Рустем Умєров подав до Кабінету міністрів подання на звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова та вирішив не продовжувати контракт з директором Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою. Він звинуватив їх у провалі роботи із закупівлі зброї. Керівником АОЗ хочуть призначити Арсена Жумаділова, який нині очолює ДП «Державний оператор тилу». При цьому 24 січня Наглядова рада АОЗ подовжила контракт з Безруковою ще на рік.
- Дарʼя Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції заявила, що президент Володимир Зеленський має негайно звільнити міністра оборони Рустема Умєрова, який всупереч рішенню Наглядової ради АОЗ, заявив, що не продовжує контракт керівниці Агенції Марини Безрукової. Дії Умєрова зривають ключову реформу оборонних закупівель та підривають обороноздатність країни.
- ЦПК подав до НАБУ заяву про вчинення злочину міністром оборони Рустемом Умєровим після того, як він відмовився виконувати рішення Наглядової ради АОЗ щодо продовження контракту з її директоркою Мариною Безруковою.