Спікер Палати представників США Джонсон: Конгрес не схвалюватиме нову допомогу Україні

Влада
Спікер Палати представників США Джонсон. Фото: AP Photo

Конгрес США не схвалюватиме нову військову допомогу Україні, бо до цього «ні в кого немає апетиту».

Про це заявив в ефірі телеканалу Newsmax спікер Палати представників Майк Джонсон, передає DW.

Він пояснив, що не спостерігає інтересу до надання подальшої допомоги Україні, і що виділення коштів слід припинити, оскільки «все це тягнеться занадто довго».

За словами спікера палати представників США, до цього «ні в кого немає апетиту» і спочатку слід завершити війну РФ проти України.

«І я можу сказати вам, що наші європейські союзники також усвідомлюють цю потребу», – додав Джонсон.

Питання бюджету у Штатах вирішує насамперед Палата представників, де наразі більшість мають республіканці, які підтримують політику президента Дональда Трампа. Також республіканці мають більшість у Сенаті, зазначає агентство Reuters.

В свою чергу, віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив у соцмережі X, що Україна не зможе перемогти Росію, оскільки та має велику чисельну перевагу, а європейські запаси зброї виснажені.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс. Фото: AFP

Венс також заявив, що ні в Європи, ні в адміністрації попереднього президента США Джо Байдена, ні в українців «не було будь-якого шляху до перемоги». «Це було вірно три роки тому, це було вірно два роки тому, це було вірно минулого року, і це вірно сьогодні», – стверджує він.

За словами Венса, щодо України Трамп «має справу з реальністю, тобто фактами». «По-друге, росіяни мають величезну чисельну перевагу в живій силі та озброєнні в Україні, і ця перевага зберігатиметься незалежно від подальших пакетів допомоги Заходу. Знову ж таки, допомога нині надходить», – зазначив віцепрезидент.

Нагадаємо:

  • 18 лютого делегації США та Росії провели в Саудівській Аравії перші переговори щодо війни в Україні та двосторонніх відносин Вашингтона й Москви. За підсумками зустрічі сторони, зокрема, домовились «встановити механізм консультацій для усунення подразників у двосторонніх відносинах для нормалізації роботи дипломатичних представництв», «призначити команди, щоб розпочати роботу над якнайшвидшим припиненням конфлікту в Україні у спосіб, який є тривалим, стійким і прийнятним для всіх сторін», а також «закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять взаємний геополітичний інтерес, а також історичних економічних та інвестиційних можливостей, які виникнуть після успішного завершення конфлікту в Україні».
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що перемовини між представниками РФ та США у Саудівській Аравії відбуваються про Україну без участі України, українська держава ніколи не піде на ультиматуми Росії. За інформацією джерел, мирний план Росії та США передбачає три етапи: припинення вогню, вибори в Україні, потім підписання остаточної угоди.