Рада Безпеки ООН 24 лютого ухвалила американську резолюцію, яка закликає до миру між Росією та Україною – з тим самим текстом, який Штати пропонували для схвалення на Генеральній Асамблеї ООН. Але Радбез не схвалив правок, внесених європейськими країнами, які вказували б на необхідність дотримання територіальної цілісності України та визнання Росії агресором.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
Текст, підготовлений американською делегацією, складається з одного речення: «Генеральна Асамблея, висловлюючи скорботу з приводу трагічної загибелі людей під час російсько-українського конфлікту, підтверджуючи, що головною метою Організації Об’єднаних Націй, як зазначено у Статуті ООН, є підтримання міжнародного миру і безпеки та мирне врегулювання спорів, закликає до швидкого припинення конфлікту та подальшого досягнення тривалого миру між Україною та Росією».
«За» резолюцію Радбезу проголосували 10 країн (США, Росія, Китай, Південна Корея, Сьєрра-Леоне, Гаяна, Сомалі, Пакистан, Панама, Алжир), «проти» – 0, утрималося – 5 (Велика Британія, Франція, Данія, Греція, Словенія).
Перед цим аналогічний текст, запропонований США для розгляду Генасамблеї ООН, був схвалений з правками європейських країн.
За словами постпреда Франції при ООН Ніколя де Рів’єра, європейські країни «закликають до миру, який має ґрунтуватися на Статуті ООН і міжнародному праві й чітко розрізняти агресора, Росією, і жертву, Україну».
«Ніде не буде миру і безпеки, якщо агресія винагороджуватиметься і якщо переможе закон джунглів», – додав він.
Постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд наголосила, що необхідно «наполягати на повазі до Статуту ООН та суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
За її словами, «як і на яких умовах закінчиться ця війна, може бути вирішено тільки шляхом переговорів з Україною». «Жоден мир не буде стійким без згоди України», – наголосила Вудворд.
Нагадаємо:
- 24 лютого 2025 року Генеральна асамблея ООН проголосувала за дві резолюції щодо війни РФ проти України – колективну за участі України та понад 50 країн та американську. 93 країни проголосували за українську резолюцію. США, Росія та Білорусь проголосували проти. Китай утримався. В резолюції РФ називають країною-агресоркою, а також закликають Росію вивести війська з України повністю. За американську резолюцію проголосувало теж 93 країн. Україна утрималась. Росія проголосувала проти, адже їхню правку про «припинення українського конфлікту» шляхом усунення «його першопричин» не врахували.