У Міноборони підготували законопроєкт про демобілізацію, однак Генштаб ЗСУ його не підтримує – УП

Влада
Фото: facebook.com/72.black.brigade

Представники Міноборони підготували законопроєкт про демобілізацію, однак його не зареєстрували у Раді, оскільки Генеральний штаб ЗСУ не підтримує документ через ризики одночасного звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військових.

Про це пише видання «Українська правда» у статті «Яка демобілізація? В нас окопи пусті». Чи визначить влада чіткі терміни служби».

«Законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий, повідомили представники Міністерства оборони у відповідь на запит УП ще наприкінці січня 2025-го. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті», – йдеться в публікації.

Нібито, якщо Верховна Рада ухвалить цей законопроєкт, доведеться одномоментно демобілізувати «значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів». За словами кількох співрозмовників УП у парламенті, йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.

Як пишуть журналісти, нова пропозиція Міністерства оборони мало чим відрізняється від виключеної з минулорічного «мобілізаційного» закону. Демобілізація через три роки служби залишається базисом. Але є кілька умов. По-перше, військові мають брати участь у бойових діях на фронті впродовж 18 місяців за сукупністю. По-друге, звільнитися можна буде лише після того, як президент оголосить загальну демобілізацію.

Члени Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони і розвідки також попросили міністерство поінформувати, як триває підготовка документа. Від джерел у парламенті УП отримала відповідь МОУ. Ситуація не змінилася – проєкт готовий, але Генштаб проти.

В Головному управлінні комунікацій ЗСУ пояснили УП, що законопроєкт про чіткі терміни служби можна буде внести на розгляд Ради лише за наявності достатньої кількості бійців для війни з Росією. Інакше – в разі звільнення понад сотні тисяч досвідчених військових зі служби без поповнення підрозділів новобранцями – командирам доведеться виводити свої сили з фронтових «полів».

Ключові положення «демобілізаційного» законопроєкту Міністерства оборони, який не підтримує Генеральний штаб ЗСУ:

Нагадаємо: