Україна та США невдовзі підпишуть меморандум про економічне партнерство

Влада
Білий дім — резиденція президента США у Вашингтоні. Фото: wikipedia.org

Україна і Сполучені Штати Америки досягли суттєвого прогресу в підготовці угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України, найближчим часом сторони підпишуть меморандум.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

“Наші технічні команди дуже ґрунтовно попрацювали разом над угодою — є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах”, — зазначила Свириденко.

За її словами, після підписання меморандуму про наміри сторони продовжать роботу над окремими пунктами документа, хоча більшість положень уже опрацьовано. Очікується, що рівень угоди буде “достатньо високим”.

Свириденко наголосила, що після завершення роботи угода підлягатиме ратифікації Верховною Радою України. Документ спрямований на створення сприятливих умов для залучення інвестицій та розвитку України, а також має забезпечити економічне зростання обох держав.

“Угода надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів”, — підкреслила вона.

Українська делегація донесла Сполученим Штатам свої пропозиції до угоди про корисні копалини, які готувалися в Києві, які було погоджено. Всі вони були предметом обговорення. Деякі з домовленостей були досягнуті.

З урахуванням специфіки законодавства США й України під час підготовки узгодженої позиції в перемовинах щодо угоди про корисні копалини український уряд виділив 113 млн грн з резервного фонду держбюджету. Ці кошти спрямовуватимуться на здійснення заходів, пов’язаних із наданням консультаційних послуг для підготовки проєкту угоди.

  • США запропонували Україні угоду, що дозволяє видобуток всіх копалин на її території. Управлятимуть угодою 5 людей, 3 з яких від США з правом вето, без гарантій безпеки. У документі, датованому 23 березня, який надіслала американська сторона зазначається те, що йдеться про видобуток всіх копалин на всій території України, як державними, так і приватними компаніями.
  • Після перерваної зустрічі у Білому домі із президентом США Дональдом Трампом 28 лютого президент Володимир Зеленський дав інтервʼю телеканалу Fox News. Там він розповів про суперечку із Трампом у Білому домі, допомогу від США та непідписану угоду щодо корисних копалин.