Херсонський міський суд повністю виправдав 66-річного Павла Андрієвського, інженера технічного нагляду за побудовою об’єктів. Його звинувачували у видачі завідомо неправдивих офіційних документів і пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем. За версією слідства, Андрієвський сприяв у розкраданні грошей при будівництві амбулаторій у селах Щасливцеве і Чонгар Генічеської міської громади у 2020 році.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду від 14 квітня.
За версією слідства, ФОП Павло Андрієвський у 2020 році уклав з тодішнім в. о. директора департаменту будівництва і розвитку інфраструктури Херсонської ОДА Анатолієм Галамагою договори про здійснення технагляду за будівництвом амбулаторій в селах Щасливцеве і Чонгар у Генічеському районі.
В подальшому він підписав акти приймання виконаних будівельних робіт з завищенням витрат на 92 тисячі грн у Щасливцевому і майже 250 тис. грн у Чонгарі. Тим самим Павло Андрієвський нібито посприяв директору фірми-підрядника ТОВ «Теплогазмережа» Ігорю Лук’янову у заволодінні грошима і нібито вніс до офіційних документів недостовірну інформацію.
Справа в суді розглядалася in absentia – за відсутності обвинуваченого.
Суд встановив, що надані стороною обвинувачення докази і показання свідків не довели, що Павло Андрієвський діяв з прямим умислом як при заволодінні грошима директором ТОВ «Теплогазмережа», так і при підписанні офіційних документів. Водночас прокурор не скористався своїм правом на зміну обвинувачення.
«Не знайшло свого підтвердження і наявність змови між обвинуваченим та іншим фігурантом справи у заволодінні грошима при будівництві амбулаторії в Щасливцевому», – йдеться у вироку суду.
Суд повністю виправдав Андрієвського за ч.3 ст.191 і ч.1 ст.366 КК України у зв’язку з недоведеністю, що в його діянні є склад кримінального правопорушення. Вирок суду ще не набрав законної сили.
Нагадаємо:
- Як повідомляв ЦЖР, 60-річний Володимир Коновалов, голова Бериславської районної ради Херсонщини попереднього скликання, визнаний винним у пособництві ворогу. Він займався викраденням та вивезенням зерна, мародерством, погрожував розправою людям і брав участь у їхніх викраденнях. Одним із доказів у справі стала публікація ЦЖР. Рівненський міський суд 26 березня виніс йому заочний вирок – 11 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.