Росія прагне використати систему освіти для розвитку мілітаризованої молоді – розвідка Британії

Влада
«Юнармія» окупованого Севастополя. Фото з соцмереж

У британській розвідці вказують, що система освіти в Росії стає дедалі більш політизованою, мілітаризованою та ідеологізованою відповідно до ширших цілей російської держави – це продовжує тенденцію, яка помітно посилилася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Аналітики зазначають, що з 2022 року освіта в РФ стала інструментом реалізації політичних цілей Кремля. Так, російське видання «Верстка» повідомляє про зростаючу поширеність текстів на підтримку «спеціальної військової операції», якою в РФ називають вторгнення в Україну, антизахідних творів, радянської літератури та патріотичних/проросійських військових текстів у школах.

«Верстка» також наводить приклади, коли російська влада наказує вилучати з підручників згадки про Україну.

«Російська держава, найімовірніше, прагне використовувати систему освіти для розвитку більш мілітаризованого, націоналістичного суспільства. У Молодіжній стратегії-2024 йдеться про важливість «підвищення престижу військової служби та надання підтримки молодим військовослужбовцям та їхнім сім’ям». Майже напевно, це має на меті сприяти як глибшій підтримці незаконної війни Росії проти України, так і більшій готовності серед молоді приєднатися до армії, яка зазнає значних втрат», – йдеться в огляді.

За оцінками британської розвідки, ці зусилля також спрямовані на вкорінення серед російської молоді заперечення законних та міжнародно визнаних підстав для державності та суверенітету України.

«Цілком ймовірно, що політизація та мілітаризація російської освіти у поєднанні зі зростаючою ідеологічною індоктринацією російських дітей і молоді загалом призведе до збереження агресивного, експансіоністського російського націоналізму у довгостроковій перспективі», – вважають аналітики.

Нагадаємо:

  • Велика Британія запровадила санкції проти низки осіб, причетних до примусового вивезення українських дітей з окупованих територій Росією та їхнього «перевиховання». Під обмеження потрапили «Юнармія» та «Авангард», «міністерка освіти Криму» Валентина Лаврик та низка херсонських колаборантів.
  • Росія вибудувала цілу систему молодіжних та дитячих мілітарі-організацій, що займаються «патріотичним вихованням» дітей, включно з українськими на окупованих територіях. Їх змалечку вчать військовій справі, промивають мізки пропагандистськими наративами. Про масштаб, якого набув цей «патріотичний» угар на Кримському півострові, читайте у матеріалі ЦЖР: «Готуйся вбивати або помирати за Росію. Мілітаризація дітей в окупованому Криму».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter