Володимиру Сальду, Сєргєю Єлісєєву і Сергію Раздрогіну повідомили про підозру за дерибан мереж автозаправок і нафтокомплексу на Херсонщині

Влада
Захоплений окупантами Херсонський нафтоперевалювальний комплекс, який належить українській компанії ОККО. Фото: ОККО

Два гауляйтера Херсонщини, колишній і нинішній – Сєргєй Єлісєєв і Володимир Сальдо, а також Сергій Раздрогін, призначений у 2022 році директором незаконно створеного підприємства «Херсонская топливная компания» отримали від СБУ заочні підозри в порушенні законів та звичаїв війни, а останній ще й у колабораційній діяльності. Їм інкримінують дерибан майна мереж автозаправок і нафтопереробного комплексу на ТОТ Херсонської області.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на тексти підозр.

Слідчі СБУ встановили, що російські загарбники з весни 2022 року прийняли рішення про широкомасштабне примусове протиправне заволодіння матеріальними активами суб’єктів господарювання на Херсонщині, власники яких виїхали з окупації і відмовились співпрацювати з ворогом.

Офіцер ФСБ РФ Єлісєєв Сєргєй Владіміровіч, 5 травня 1971 р. н., будучи тимчасовим гауляйтером Херсонщини підписав наказ про незаконне створення підприємства «Херсонская топливная компания». Його створили на базі захоплених виробничих потужностей та інших активів ПрАТ «Херсонський нафтопереробний завод» та ТОВ «Нафта-Трансшипмент», яким належить Херсонський нафтоперевалювальний комплекс.

Директором окупаційної «Херсонской топливной компании» призначили Раздрогіна Сергія Вікторовича, 16 вересня 1962 р. н., уродженця і мешканця Херсона.

Невдовзі на посаду гауляйтера Херсонщини росіяни повернули відомого зрадника Сальда Володимира Васильовича, 12 червня 1956 р. н. і створили незаконну інвентаризаційну комісію для подальшого дерибану майна.

Таким чином окупанти «привласнили» майно херсонського нафтопереробного комплексу і мереж автозаправок «Авантаж», «ОККО», «Укрнафта», «МОТТО», «Авіас плюс» «Авіас», «Shell», «SunOil», «Amic Energy», «Amik», «ANP», «WOG», «УкрАвтоГаз» на всій території Херсонської області.

До цього злочину росіяни долучили Ващенка Андрія Миколайовича, 3 липня 1968 р. н., який обіймав посаду так званого головного інженера «Херсонской топливной компании».

Незаконне привласнення тільки паливно-мастильних матеріалів завдало збитків одному лише ТОВ «ОККО-Бізнес Партнер» на загальну суму понад 93 млн гривень.

За ці злочини Володимиру Сальду, Сєргєю Єлісєєву і Сергію Раздрогіну заочно повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни. Раздрогіну також інкримінують колабораційну діяльність – за ч.4 і 5 ст.111-1 КК України.

Відомо, що Сергій Раздрогін раніше працював начальником адміністративно-господарського відділу Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області, керував автозаправками.

З вересня 2024 року окупаційну «Херсонскую топливную компанию» очолює росіянин Ґасанов Раідін Ісмаіловіч, мешканець Республіки Дагестан.

Раніше ЦЖР розібрався у схемах, за якими окупанти і їхні посіпаки незаконно привласнювали на Херсонщині майно громадян України та інших країн.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter