55-річний Володимир Теременцев і 48-річний Максим Чуприн з Донеччини у 2022 році мобілізувалися до незаконної «народной милиции «ДНР» і воювали проти Збройних Сил України на території Херсонської, Запорізької і Донецької областей. Про їхню участь у війні розповіли інші російські військовополонені. Галицький районний суд Льова заочно визнав їх винними у державній зраді, участі у терористичній організації і не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.
Про це з посиланням на вироки суду Теременцеву і Чуприні повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Суд встановив, що Теременцев Володимир В’ячеславович, 13 вересня 1969 р. н., уродженець міста Довжанськ Луганської області, мешканець Донецька, у 2022 році добровільно мобілізувався до 3 стрілецького батальйону 129 полку (в/ч 12961) незаконного збройного формування «Народная милиция» терористичної організації «ДНР», де обійняв посаду начальника зв’язку – командира взводу.
Чуприн Максим Миколайович, 9 серпня 1976 р. н., уродженець російського Краснодара, мешканець Харцизька Донецької області, заступив на посаду водія автомобільного відділення взводу забезпечення 3 стрілецького батальйону 129 полку «ДР» Збройних Сил РФ.
У суді довели, що Володимир Теременцев і Максим Чуприн брали участь у діяльності незаконних військових формувань на території села Салькове Генічеського району Херсонської області, сіл Урожайне, Степне, Високе, Приморське, Якимівка, Приазовське, Володимирівка Запорізької області і на Донеччині. Покази проти них дали також російські військовополонені.
Володимир Теременцев отримав паспорт громадянина України у 1997 році, з громадянства України не виходив, з 2000 по 2014 роки отримував в Україні доходи, в 2019 році чотири рази перетинав державний український кордон.
Максим Чуприн з 2019 по 2021 роки 51 раз перетинав держкордон України, використовуючи паспорт громадянина України.
Суд заочно визнав Володимира Теременцева і Максима Чуприну винними у державній зраді – за ч.2 ст.111 КК України, участі у терористичній організації – за ч.1 ст.258-3 і участі у не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань – за ч.2 ст.260 КК України.
Вироки Теременцеву і Чуприні – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, належного йому на праві власності. Вироки ще не набрали законної сили.
Як повідомляв ЦЖР, такі ж вироки отримали 40-річний Роман Анайко і 36-річний Олексій Антонюк з Донеччини, які воювали проти ЗСУ в Херсонській, Запорізькій і Донецькій областях.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter