Рада ЄС схвалила 17-й пакет санкцій проти РФ, спрямований на її «тіньовий флот»

Влада
Фото: rnw.nl

Міністри закордонних справ ЄС 20 травня ухвалили 17-й пакет санкцій щодо Росії, спрямований, зокрема, проти майже 200 суден «тіньового флоту» РФ.

Про це у соцмережі Х повідомила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики безпеки Кая Каллас.

«ЄС ухвалив 17-й пакет санкцій проти Росії, який стосується близько 200 суден тіньового флоту. Нові заходи також стосуються гібридних загроз та прав людини. Більше санкцій щодо Росії опрацьовуються. Що довше Росія веде війну, то більш жорсткою буде наша відповідь», – написала Каллас.

Як повідомляється на сайті Ради ЄС, загалом 17-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії передбачає запровадження обмежувальних заходів щодо 189 танкерів «тіньового флоту» РФ. Після цього загальна кількість причетних до перевезення російської нафти танкерів, що потрапили під санкції ЄС, досягла 342.

Крім того, ЄС запровадив індивідуальні санкції (заморожування активів та заборону на надання коштів), спрямовані на екосистему тіньового флоту, а саме на суб’єктів, які сприяють функціонуванню тіньового флоту.

«Ці заходи стосуються судноплавних компаній, відповідальних за транспортування сирої нафти та нафтопродуктів морем та займаються небезпечною практикою на морі під час транспортування російської нафти, включаючи суб’єкти з ОАЕ, Туреччини та Гонконгу. До списку також входить один важливий страховик російської нафтогазової галузі», – йдеться у повідомленні.

Крім того, ЄС також запроваджує обмежувальні заходи щодо «Сургутнефтегаза», великої російської нафтової компанії.

До санкційного списку ЄС також внесли понад 45 російських компаній та фізичних осіб, які постачають російській армії безпілотники, зброю, боєприпаси, військову техніку, критично важливі компоненти та логістичну підтримку.

Крім того, ЄС додав 31 нову організацію до переліку осіб, на яких поширюються жорсткіші експортні обмеження щодо товарів та технологій подвійного використання, через їхню підтримку військово-промислового комплексу Росії.

«Деякі з цих суб’єктів розташовані в третіх країнах (Сербія, ОАЕ, Туреччина, В’єтнам та Узбекистан) та були причетні до обходу експортних обмежень, зокрема на безпілотні літальні апарати (БПЛА) або верстати з числовим програмним керуванням», – зазначається у повідомленні.

ЄС також запровадив подальші обмеження на експорт товарів, що сприяють військовому та технологічному розвитку Росії, розвитку її оборонного та безпекового сектору, розробці або виробництву її військових систем, включаючи хімічні прекурсори енергетичних матеріалів та запасні частини для верстатів.

Нагадаємо:

  • 24 лютого 2025 року Європейський Союз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії, який зачіпає життєво важливі сектори російської економіки, ще більше послаблюючи здатність режиму вести незаконну, неспровоковану та невиправдану загарбницьку війну проти України. Зокрема, Рада ЄС Рада погодила пакет з 83 найменувань, що складається з 48 осіб та 35 організацій, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Крім того, Рада встановила два нових критерії, які дозволять ЄС запроваджувати обмежувальні заходи щодо фізичних та юридичних осіб, які володіють або експлуатують судна «тіньовий флот» Путіна, а також тих, хто підтримує або отримує вигоду від російського військово-промислового комплексу.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter