Велика Британія 20 травня запровадила нові широкомасштабні санкції проти Росії. Обмеження були застосовані до 100 об’єктів військового, енергетичного та фінансового секторів РФ. Зокрема, до санкційного списку були внесені 18 суден російського «тіньового флоту».
Про це повідомляється на сайті британського уряду.
Як зазначається, нові обмеження вплинуть на 100 санкційних цілей у військовому, енергетичному, фінансовому секторах РФ, а також на тих, хто веде інформаційну війну проти України.
Нові обмеження були накладені на організації, що підтримують військову машину РФ, експорт енергоносіїв та інформаційну війну, а також фінансові установи, які допомагають фінансувати вторгнення Росії в Україну.
Крім цього, санкції були застосовані проти ланцюгів постачання російських систем озброєнь, включно з ракетами «Іскандер».
«Це захистить життя українців і нашу колективну безпеку, порушивши військову машину Росії», – наголосили у британському уряді.
Санкції також спрямовані на ще 14 членів російського «Агентства соціального проєктування» (SDA), яке здійснює фінансовані Кремлем інформаційні операції, що «спрямовані на підрив суверенітету, демократії та верховенства права в Україні та в сьому світі», йдеться у повідомленні. Велика Британія раніше запровадила санкції проти адміністрації SDA та кількох її лідерів у 2024 році. Зараз санкційні заходи націлені на всі рівні організації.
Зазначається, що сьогоднішні заходи Британії вдарять по спробах російського диктатора Владіміра Путіна обійти санкції та допоможуть заблокувати його невдалі спроби відновити зв’язок із міжнародною економікою.
На додачу до цього, під обмеження потрапили 46 фінансових установ, які допомагають Росії уникати санкцій, а також Санкт-Петербурзька валютна біржа і Російське агентство зі страхування вкладів, яке страхує російські банки.
«Ці нові санкції ще більше ізолюють російську економіку і порушать потоки доходів Росії», – наголосили в уряді Британії.
Лондон також запровадить санкції проти ще 18 суден «тіньового флоту», які перевозять російську нафту, а також проти його посібників. Зокрема, до списку санкцій було внесено громадянина Великої Британії Джона Майкла Ормерода, який закуповував судна для «тіньового флоту» РФ, а також двох російських капітанів танкерів цього флоту.
Крім того, вказується, що Велика Британія також працює з партнерами над посиленням ліміту цін на нафту, який обмежує ціну, яку Росія може стягувати за свою нафту, якщо вона транспортується з використанням послуг G7, таких як страхування та доставка.
Нагадаємо:
- 24 лютого 2025 року Велика Британія оголосила про наймасштабніший санкційний пакет проти Росії від початку її повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Нові санкції націлені на фінансові ресурси, які живлять військову машину Кремля, а також на підтримуючі структури у третіх країнах і критичні мережі постачання.
- 20 травня 2025 року міністри закордонних справ ЄС ухвалили 17-й пакет санкцій щодо Росії, спрямований, зокрема, проти майже 200 суден «тіньового флоту» РФ.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter