Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками національних меншин, з якими обговорив імплементацію закону про корінні народи, координацію між державою та нацменшинами, надання українського громадянства тим, хто чекає вже тривалий час, а також зусилля для повернення додому українців.
Про це повідомляється на сайті президента.
В ході зустрічі Зеленський наголосив, що національні меншини відіграють важливу роль у різних сферах, і подякував за їхній внесок у захист України.
«Це багато представників різних народів нашої дружньої України. За нашу спільну країну вони всі борються. Я за це окремо вдячний. Дуже важливо не тільки відзначати їх нагородами, а й не забувати це нагадувати всім: яка в нас багатонаціональна держава і всі ми живемо разом. Живемо, боремося за те, щоб жити в мирі», – сказав глава держави.
Головний фокус зустрічі – обговорення проблем, які досі потребують вирішення. Ішлося про імплементацію закону про корінні народи, посилення координації між урядом і нацменшинами, а також освітні та мовні питання.
За словами президента, крім розв’язання мовних, освітніх, інфраструктурних питань, також важливо підтримувати всіх українців, які зараз живуть за кордоном, і сприяти поверненню їх додому. Саме для цього було створене Міністерство національної єдності.
«Ланцюжки зв’язків ми вже почали. Відповідні кроки є. Є відповідні хаби, які ми будемо відкривати в усіх частинах щонайменше Європи. Ми це вже почали робити. У нас уже є відповідні хаби, де ми могли б об’єднувати всі наші спільноти за кордоном», – сказав Зеленський.
Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв наголосив на тому, що важливо включати до списків обміну полоненими жителів окупованих територій, яких змусили прийняти російське громадянство.
Окремо обговорили проблемні питання щодо надання українського громадянства іноземцям, які очікують на нього вже тривалий час.
Віцепрем’єр – міністр національної єдності України Олексій Чернишов повідомив, що законопроєкт про множинне громадянство вже пройшов перше читання, підготовка до другого читання триває. За його словами, ухвалення закону дасть змогу комлексно розв’язати це питання.
Участь у зустрічі взяли представники азербайджанської, арабської, білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, грецької, грузинської, єврейської, молдовської, німецької, польської, ромської, румунської, турецької, угорської національних спільнот, а також трьох корінних народів: караїмів, кримчаків і кримських татар.
Нагадаємо:
- 1 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про корінні народи України, ініційований президентом Володимиром Зеленським. Документ встановлює, що в Україні є три корінні народи – кримські татари, караїми та кримчаки. Відповідно з документом, кожен корінний народ має право на представницький орган, що створюється корінними народами і відповідно до Конституції та законів України наділяється правом представляти корінні народи та приймати рішення від їх імені. 23 липня закон набрав чинності.