Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт №12374-д, який передбачає реформу Національного агентства з розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Про це повідомив депутат Ярослав Железняк.
За документ проголосували 253 народні депутати.
Закон передбачає оновлену процедуру добору голови АРМА з участю міжнародних експертів, прозорий механізм управління активами, посилений контроль за їх передачею, а також запровадження незалежної системи оцінки ефективності роботи агентства.
Реформа АРМА є частиною зобов’язань України в межах плану Ukraine Facility. Її ухвалення – одна з умов для отримання від Євросоюзу фінансової допомоги обсягом 600 мільйонів євро.
За словами віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної, законопроєкт був повністю узгоджений з Європейською комісією. Він передбачає перезапуск агентства, аудит діяльності та нові підходи до кадрового складу.
Законопроєкт №12374-д пропонує оновити процедуру відбору керівника та працівників АРМА із залученням до складу комісії з відбору незалежних експертів, а також запровадити незалежну зовнішню систему оцінки ефективності діяльності органу.
Цей документ був ухвалений парламентом у першому читанні 12 лютого.
В уряді раніше прогнозували швидке ухвалення законопроєкту, наголошуючи, що це необхідно для виконання вимог Євросоюзу.
Посли G7 також закликали український парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт про реформу АРМА.
- Агентство з розшуку та управління активами створили 24 лютого 2016 року.
- Його завдання – виявлення, арешт, управління й продаж активів, отриманих незаконно. Їх передають під контроль агентства, якщо їхня вартість становить щонайменше 200 мінімальних зарплат. Агентство веде відкритий Реєстр арештованих активів і реалізує їх через торги.
- Реформування АРМА і співпраця з Консультативною місією Європейського союзу в Україні відповідають інтересам євроінтеграції України.