Президент України Володимир Зеленський і президент США Дональд Трамп зустрілися у Гаазі на саміті НАТО, це тривало близько 50 хвилин.
Трамп пообіцяв, що США перевірять, чи зможуть надати Україні ракети-перехоплювачі до систем ППО Patriot. Хоча перед тим мають ще забезпечити ними Ізраїль.
Трамп сказав, відповідаючи на запитання української журналістки, чи готові США продати ЗРК Patriot. Спочатку президент поцікавився, чи живе вона в Україні. Кореспондентка сказала, що перебуває з дітьми за кордоном, в Україні зараз її чоловік. Трамп далі запитав, чи він у війську і перебуває на фронті. Отримавши ствердну відповідь, президент сказав “Ну, це важко, правда?”, а вже потім перейшов до суті питання, однак зазначив, що США самим потрібна така ефективна зброя як Patriot.
“Вони (українці, – ред.) дійсно хочуть отримати протибалістичні ракети, як вони кажуть… Patriot. І ми подивимось, чи зможемо надати кілька. Їх важко отримати. Вони нам також потрібні. Ми постачали їх Ізраїлю, і вони дуже ефективні. На 100%, важко повірити, наскільки ефективні”, – сказав він.
Вона потребує ще щонайменше десяти таких систем, щоб боронити свої міста й села від щодалі більшої кількості та інтенсивності російських обстрілів. Про це неодноразово заявляв український президент.
Володимир Зеленський назвав зустріч з американським колегою змістовною.
“Тривала та змістовна зустріч із президентом Трампом. Охопили всі дійсно значимі питання. Я дякую пану президенту, дякую Сполученим Штатам. Говорили про те, як досягти припинення вогню та справжнього миру. Говорили про те, як захистити наших людей. Цінуємо увагу й готовність допомагати наближенню миру”, – додав він.
Володимир Зеленський також повідомив, що під час зустрічі з Дональдом Трампом обговорював закупівлю американських систем ППО:
“Україна готова це обладнання купити та підтримати американських виробників озброєння. Європа може допомогти. Також говорили про можливе співвиробництво дронів. Можемо посилити одне одного”, – написав Зеленський.
- Глави держав та урядів країн НАТО, які зустрілися сьогодні в Гаазі в форматі Північноатлантичної ради, підтвердили чинність трансатлантичних зв’язків та відданість колективній обороні, яка визначається статтею 5 Вашингтонського договору.