Редакція консервативного американського видання The New York Post, яке президент США Дональд Трампа називав «своєю улюбленою газетою», опублікувала звернення до нього із закликом відновити постачання всієї військової допомоги Україні. На думку журналістів, кремлівський диктатор Владімір Путін продовжуватиме зневажати та ігнорувати очыльника Білого дому, якщо США не візьмуть на себе зобов’язання захищати Київ.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на редакційний матеріал The New York Post.
«Пане президенте, ми знаємо, що ви розумієте, що основною перешкодою на шляху до миру в Україні є агресія Росії. Ви сказали, що були «розчаровані» розмовою з російським диктатором Володимиром Путіним і що «не думаєте, що він прагне зупинитися». Путін знову наполягав, що не бажає брати зобов’язань щодо припинення вогню, доки не будуть усунені «корінні причини» конфлікту. Для Путіна «корінною причиною» є існування України. Після вашого дзвінка він завдав найбільшого удару безпілотників та ракет за всю війну, в результаті чого загинула щонайменше одна людина. То чому, пане президенте, ваша адміністрація карає Україну?»,- йдеться у зверненні.
Видання нагадує, що Пентагон призупинив постачання Україні засобів протиповітряної оборони, необхідних для захисту від повітрянихатак РФ. NYP наголошує, що переконання, нібито військова допомога Україні якось шкодить США і не відповідає їхнім інтересам, є «повністю далеким від істини».
Офіційні особи стверджують, що у нас дефіцит зброї, але багато з цієї зброї вже було виділено – деяка вже була в Польщі. Україна платить за неї, частково за рахунок конфіскованих російських активів та європейських грантів, що є стимулом для нашої промисловості виробляти більше, сказано в статті.
«Найголовніше, доля України посилає світові сигнал про Америку. Росія – це не економічна наддержава. Це вмираюча терористична держава. Путін готовий витратити кров свого народу в останній боротьбі за імперію. Якщо ми дозволимо йому досягти успіху, якщо ми допоможемо йому досягти успіху, це не лише загрожуватиме Європі. Це покаже Китаю, що наші союзи нестійкі, а наше терпіння коротке», – пишуть журналісти.
Видання наголошує, що Путін розуміє лише силу.
«Він продовжуватиме зневажати та ігнорувати вас, якщо США не візьмуть на себе зобов’язання захищати Київ… Падіння України – це не катастрофа, в яку можна звинуватити когось іншого або пояснити як незначну. Це дестабілізує світ, послабить Америку та негативно позначиться на вашому президентстві. Не йдіть звідти (з України – ред.)», – закликала редакція.
Свого часу Трамп називав New York Post «своєю улюбленою газетою». Видання послідовно підтримувало нинішнього очільника США.
Нагадаємо:
- 2 липня 2025 року прессекретарка Білого дому Анна Келлі підтвердила, що Пентагон припинив поставки частини ракет протиповітряної оборони та інших високоточних боєприпасів до України через побоювання, що запаси зброї США надто скоротилися. Серед видів зброї, постачання якої затримується, є ракети для систем ППО Patriot, артилерійські снаряди, ракети Hellfire та ракети, які запускаються з винищувачів F-16 та безпілотників.
- 4 липня 2025 року президент Дональд Трамп під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським повідомив, що США хочуть допомогти Україні з протиповітряною обороною через ескалацію російських атак, зокрема, йдеться про відновлення поставок ракет до ЗРК Patriot.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter